Internet

Jak ruszyć z karierą zawodową? Platforma YEP powstała, by pomóc

przeczytasz w 1 min.

Obszerna baza zawodów ze szczegółowymi opisami, testy osobowościowe, baza ofert pracy, artykuły i poradniki… – to wszystko znajduje się na nowo uruchomionej platformie internetowej YEP. – „Zależy nam, by platforma stała się pierwszym wyborem dla młodych osób”, mówią twórcy.

Wybór odpowiedniej ścieżki kariery nie jest łatwy, jest natomiast niezwykle istotny. YEP to uruchomiona w tym tygodniu platforma internetowa, która ma stanowić pomoc w tym obszarze – przede wszystkim dla młodych ludzi, ale też uczelni i pracodawców. 

Jak tłumaczą autorzy, pomysł na platformę YEP był taki, by było to miejsce, w którym młodzi ludzie znajdą wszystkie potrzebne informacje, które pomogą im rozpocząć karierę zawodową lub opracować strategię na pierwsze etapy swojego dorosłego życia.

Na platformie znajduje się więc między innymi baza zawodów z pełnymi opisami i ścieżkami kariery. Można ją przeglądać swobodnie albo też wypełnić test osobowościowy, by otrzymać listę kierunków odpowiadających wynikom. 

YEP to także kalkulator wynagrodzeń, informator o wydarzeniach, baza ofert pracy oraz platforma edukacyjna z licznymi artykułami i poradnikami związanymi z tym tematem. Można z nich dowiedzieć się na przykład jak się zmotywować do działania czy też o czym pamiętać, przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej.

YEP strona

„Bardzo zależy nam, by Platforma YEP stała się pierwszym i automatycznym wyborem dla młodych osób, kiedy pomyślą o swojej pracy zawodowej” – skomentowała Olga Legosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, odpowiadającej (wraz z Coca-Colą) za stworzenie tego serwisu.

Platforma ma również pomagać w pozostawaniu na bieżąco z trendami na rynku pracy, a to pozwala wierzyć, że wszystkie znajdujące się na niej bazy będą aktualizowane. Jej twórcy mają zresztą bardzo ambitne plany:

„Z czasem chcielibyśmy, by platforma stała się również przestrzenią do budowania społeczności, która wymienia się wiedzą o rynku o pracodawcach, zarobkach, zawodach i pomaga młodym ludziom budować swoją sieć kontaktów- zaistnieć w branży, spotkać mentora”.

A co było w ogóle motywacją autorów? Nieciekawa sytuacja demograficzna Polski, niepokojące liczby dotyczące nieaktywnych zawodowo młodych ludzi oraz (potwierdzone w badaniach) trudności związane z tworzeniem i realizowaniem planów zawodowych.

Platforma YEP jest dostępna pod adresem yepacademy.pl.

Źródło: Fundacja Sukces Pisany Szminką

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    sn00p
    0
    Powered by Coca-Cola! WTF? Chyba ludzie przestają pić tą cukrową truciznę bo Coca-cola pojawia się ostatnio w najmniej spodziewanych miejscach. Są tak bezczelni że w Stanach sponsorując seminaria dla lekarzy i chorych na cukrzyce a w salach z przekąskami stawiają puszki i butelki ze swoimi napojami.