Internet

Player i Ipla łączą katalogi z VoD

przeczytasz w 1 min.

Szukasz filmu, serialu lub programu TV? Teraz to prostsze. Katalogi serwisów Ipla, Player i VoD są dostępne w jednym miejscu.

W Internecie, a w sektorze „wideo na życzenie” szczególnie, przyzwyczajeni jesteśmy raczej do walki jednych serwisów z innymi, tym przyjemniejszą odmianą jest ta wiadomość. Co powiecie na dostęp do katalogów najważniejszych polskich usług z jednego miejsca?

Powoli taki scenariusz staje się faktem. Oto bowiem w serwisie VoD.pl należącym do grupy Onet-RAS Polska pojawiły się katalogi usług, w których należałoby wypatrywać konkurencji. Wchodząc na jego stronę główną odnajdziemy nie tylko jego treści, ale też materiały z serwisów Player (grupy TVN) oraz Ipla (Cyfrowego Polsatu).

TVN zdecydował się na włączenie do VoD swojego pełnego katalogu. Innymi słowy, udostępnił wszystkie treści z Playera, włączając w to najnowsze odcinki popularnych seriali i programów. Polsat na razie zaserwował tylko „próbkę”, na którą składają się jednak jego najważniejsze produkcje.

To nie tak, że mamy do czynienia z fuzją. Poszczególne serwisy nadal będą działały „na własną rękę”. TVN, Polsat i Onet będą rozbudowywały swoje katalogi i zarabiały na sprzedaży reklam (materiały są bowiem tylko „osadzane” w VoD). Celem jest po prostu zwiększenie zasięgu (w przypadku Polsatu i TVN-u) oraz umocnienie pozycji (dla Onetu, tym bardziej że do walki włącza się WP).

Dodatkową korzyścią dla użytkowników jest zaś dostęp do wszystkich treści z jednego miejsca. Niestety na razie tylko na WWW, ale niewykluczone, że „połączenie” ujrzymy też w aplikacji.

A to już dyrektor generalny Grupy Onet-RAS Polska, Mark Dekan: „z radością ogłaszamy początek przedsięwzięcia, które ma szansę odmienić oblicze rynku VOD w Polsce. Jego celem jest dostarczenie użytkownikom najlepszej możliwej oferty oraz pokazanie, że kluczowi gracze w tym segmencie rynku chcą i mogą współpracować”.

Źródło: WirtualneMedia

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Gdybym był zainteresowany (a nie korzystam póki co), to rozumiem, że gdy zapłacę (abonament/jednorazowo) za VoD to reklam w filmach nie będzie?
  • avatar
   Fiona
   -1
   Połączenie guana z guanem nie da czekolady. Nadal to będzie guano - tylko w większej ilości....


   Sorry za drastyczny przykład.