Konsole do gier

Sony porównuje rozmiary PlayStation 4 i PlayStation 3

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Tym razem to sam producent zdecydował się pokazać nam, jak bardzo różnią się obydwie konsole.

PlayStation 4 Sony porównuje rozmiar konsoli z PlayStation 3

Sony jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji. Po prezentacjach konsol nowej generacji to właśnie PlayStation 4 zbiera więcej pozytywnych komentarzy i wydaje się, że gracze są zadowoleni z tego, co platforma ta będzie miała im do zaoferowania.

Nie najgorzej wypada chyba także wygląd konsoli i to właśnie w pewnym sensie na nim skupiono teraz uwagę. Już jakiś czas temu przedstawialiśmy Wam porównanie rozmiarów konsol PlayStation 4 i Xbox One. Wtedy też mogliście zobaczyć, jak nowe platformy prezentują się na tle ich starszych braci, ale nie dysponowaliśmy niczym innym, niż tylko jednym skromnym obrazkiem. Nieco inaczej jest jednak teraz.

Tym razem to sam producent zdecydował się pokazać nam, jak bardzo różnią się obydwie jego konsole. Nie porównano jednak ich specyfikacji, a rozmiary właśnie. Co ważne, zrobiono to na materiale wideo, który jest dużo bardziej miarodajny niż zdjęcie.

Dodajmy jednak, że PlayStation 4 porównano tutaj do pierwszej wersji PlayStation 3, czemu dziwić się nie można. Za kilka lat powstanie zapewne pomysł odświeżenia także tej konsoli, choć w tym przypadku zdecydowanie trudniej będzie o jeszcze cieńszą obudowę charakterystyczną dla wersji Slim.


Źródło: blog.games, youtube

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  radzab7
  Wiecie co, rozmiar sie nie liczy!
 • avatar
  PLKillaz
  Osobiście design 4 bardziej mi sie podoba od chlebaka
 • avatar
  raffal81
  A ja wam powiem ze te ps4 ta zle nie wyglada, mi sie podoba bardziej niz ps3 ;)
 • avatar
  StartX_pl
  A tak właściwie to jak się do tego wkłada płyty? :D
 • avatar
  marcszcz
  Akurat w tym przypadku mniejsze nie oznacza lepsze. W mniejszym siłą rzeczy musi być mniejsze a przez to głośniejsze chłodzenie. Fizyki nie przeskoczą.
 • avatar
  Konto usunięte
  Pierwsze PS3 to był kloc. Ciekawy jestem jakby wypadło porównanie PS3 slim i PS4 ale myślę że porównywalnie.
 • avatar
  R2rrO
  Czy ktoś czyta tekst przed wrzuceniem na główną? Przecież to jakaś katastrofa... Wasz poziom nadal spada :(

  Co do samej konsoli - wygląda po prostu super, gabaryty również są b. dobre. Osobiście uważam, że jedna z najładniejszych konsol :)
  Tuż za nią, postawiłbym PS2 i na końcu równie ładną PS3 Slim :)

  Zastanawia mnie czy (PS4) posiada wbudowany zasilacz ?? Złącze bardzo mi przypomina gniazdo 230V, stosowane swojego czasu w różnych magnetofonach i odtwarzaczach. Czasami można je spotkać w nowych TV.
  Wydaje mi się, że do nowego klocka, znów będzie oddzielny zasilacz - to najbardziej mnie odpychało w tych konsolach ;)
  -1
 • avatar
  PITUCH
  A co ma piernik do wiatraka ?
  mam szafeczkę taką i taką :)
  i nie pasuje mi ani mini ani makro
  takie w sam raz :) pod TV do szafeczki !!!!
  dziwne rzeczy :(
  -2
 • avatar
  PITUCH
  j/w aby do szafeczki pod TV pasowało, i ładnie wyglądało , reszte schowam, za szafeczką !! to ma jakieś znaczenie ?
  -2
 • avatar
  Hello
  PS3 i PS4.
  Piękna i bestia.

  To PS4 to istny Quasimodo w dziedzinie designu.
  Krzywe to to i połamane.
  -13
 • avatar
  Alladen
  Dlaczego PS4 nie będzie cegłą taką jak PS3 którym można było porządnie przyłożyć !!!
 • avatar
  yamata
  W każdym razie kurz będzie się miał gdzie trzymać. Z przodu tylko w tej szczelinie, ale z tyłu to już jakaś masakra... ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  To teraz policz tak: kupuje ps4, na której Sony zarabia, dajmy na to 100 € (pierwsza rzecz, wywalasz jakąś rzecz, podeprzyj to, na razie mamy słowo przeciwko słowu) i kupuje z 5 gier(wywalam 350€, liczę po 70€), z czego przechodzę ze 3, pada mi konsola. Zamiast kupić jakieś 7 kolejnych gier kupuje, ewentualnie!, kolejną, zamiast 7 kolejnych gier. Pytanie pierwsze: czy każda osoba kupi konsolę, która przed chwilą padła, bo ma jeszcze dwie gry do przejścia (i powiedzmy sobie szczerze, są to najgorsze z tej 5)? Pytanie drugie, czy Sony zarobi więcej na sprzedaniu mi gier i moim zadowoleniu (plus jakieś DLC), czy na możliwej sprzedaży tego samego sprzętu za podobną cenę?

  Kasa na opracowanie sprzętu, to inna bajka: xbox pierwszy, to p3 i gf4, drugi, wow, trochę inny procek, ps3 też jedzie na dobrze znanej nam grafice, nie? PS2 była ostatnią z ostrymi wybrykami Sony w tym temacie.

  Cena gier nie ma za dużo do rzeczy, w pyrlandii gry na PC masz sporo taniej, u mnie, niestety, nie. O pierwszym xboxie mówiło się, ze MS dokłada do każdego 100$.

  Na koniec dodam tylko tyle, mam drugiego x360, kupionego tylko dla Forzy. Pierwszy padł mi jakieś 3 lata wcześniej, zanim kupiłem drugiego. Kasa i, właśnie, niesmak po pierwszych x360. MS dostał ode mnie więcej, niż gdybym ciorał x360 przez 3 lata dłużej?