Oprogramowanie

Pliki: ASRock 3TB+ Unlocker

przeczytasz w 2 min.

ASRock przygotował specjalną aplikację dla swoich płyt głównych, która pozwala na obsługę dysków twardych o pojemności powyżej 2 TB przez 32-bitowe systemy operacyjne z rodziny Windows.

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

Trzeba przyznać, że pojemność oferowana przez dyski twarde stale się powiększa. Niestety nośniki o pojemności powyżej 2048 GB są często kłopotliwe, gdyż nie wszystkie systemy operacyjne są w stanie bez problemu je rozpoznać. Jednym z rozwiązań tego problemu jest EFI, a więc następca tradycyjnego BIOSu. Co jednak gdy posiadamy starszą konstrukcję, która nie jest wyposażona w tego rodzaju technologię? Pomocne mogą być tutaj specjalne aplikacje-sterowniki, jak na przykład Disk Unlocker od ASUSa lub specjalne wersje BIOSów - na przykład wyposażone w technologię Infinity od MSI. ASRock – trzeci producent płyt głównych w minionym roku – postanowił nie być gorszy od konkurencji i wybawił posiadaczy swoich płyt głównych od problemów z obsługą pojemnych dysków twardych.

ASRock 3TB+ Unlocker to aplikacja, która pozwala na wykorzystanie całej pojemności dysku twardego o pojemności powyżej 2048 GB w 32-bitowych systemach Windows. Wszystko co trzeba zrobić to zainstalować program 3TB+ Unlocker, a skorzystać zeń mogą posiadacze płyt głównych wyposażonych w podstawkę LGA 775 lub AM2. Poniżej możecie znaleźć pełną listę kompatybilnych płyt głównych – na uwagę zasługuje bardzo duża ilość kompatybilnych modeli, a nie jak u konkurencyjnych producentów tylko niewielka część z ich oferty.

 

 

Posiadacze płyt głównych innych producentów niż ASUS, ASRock i MSI, zmuszeni są poczekać aż producenci opracują własne metody na obejście problemu z obsługą pojemności ponad 2 TB lub zakupić dysk twardy ze specjalnym sprzętowym kontrolerem – jak na przykład opisywany jakiś czas temu produkt twardy firmy WD.

 


Pobierz:

 Rozmiar pliku: 1,1 MB

 

 

 

Źródło: asrock.com

 

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  celorum
  0
  He he, a to dobre. Więc jednak można obsłużyć takie dyski na xp.
  Nie trzeba koniecznie kupić płyty z DRM(efi).
  • avatar
   jacy4
   0
   Po co komu więcej niż 2TB miejsca na dysku?
   • avatar
    lwses
    0
    Asrock cosi działa good:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "ASRock 3TB+ Unlocker to aplikacja, która pozwana na wykorzystanie"
     chyba pozwala :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Gigabyte też ma podobną aplikację http://www.gigabyte.us/MicroSite/276/3tb.html . Jeśli dobrze pamiętam, to wypuścili już ją w marcu
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie wiem jak to co napiszę ma się do tego artykułu ale wydaje mi się że to podobna sprawa. Ostatnio kupiłem trzy dyski samsunga F3R 1TB każdy. Przy tworzeniu raid`a 0 nie było najmniejszych problemów, pokazało jeden dysk o pojemności 2,72TB. Wchodzę do Win7 a tam dysk ma pojemność 1,99TB a reszta nie przydzielona. Nie mogłem z tymi 720GB nic zrobić. Jak zwykle wujek Google pomógł i okazało się że wystarczy skonwertować cały dysk z MBR na GPT z poziomu windy. Dysk przy takiej operacji musiał być pusty beż żadnej partycji. Teraz mam jeden dysk 2,72TB i wszystko ładnie bangla.