Oprogramowanie

Pliki: XnView - uniwersalna przeglądarka i edytor zdjęć (wer. 1.98.2)

przeczytasz w 2 min.

XnView to zaawansowana darmowa przeglądarka plików  multimedialnych, w tym cyfrowych zdjęć. Aplikacja, mylona często z  IrfanView, jest głównym konkurentem tej najpopularniejszej przeglądarki graficznej. W najnowszej zmieniono libpng i sqlite oraz poprawiono problemy związane z:

 • edytowanie IPTC
 • zawieszanie się programu podczas zamykania
 • TIFF i alpha
 • PSD i kanał alpha

 


Pobierz: XnView 1.98.2

Rozmiar pliku: 4,52 MB


 

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

XnView umożliwia nie tylko przeglądanie zdjęć, ale także pozwala na konwertowanie plików graficznych i masowe przetwarzanie. Program wspiera około 400 formatów graficznych, a pliki potrafi zapisać w około 50 formatach. Listę wszystkich obsługiwanych formatów znajdziemy pod tym adresem. Cechą charakterystyczną XnView jest praca z wykorzystaniem popularnych zakładek.

XnView przydaje się również jako prosty edytor zdjęć. Fotografie możemy wykadrować, zmienić ich rozmiar, poprawić kolory, jasność czy kontrast, a  także dodać do nich różnorodne efekty. Przeglądarka udostępnia funkcje, pozwalające na zapoznanie się z właściwościami pliku, na przykład podgląd histogramu obrazu czy danych EXIF, XMP czy IPTC. Zdjęcia możemy przypisać wybranym kategoriom, według których następnie łatwo je wyszukamy.

Z obrazów możemy utworzyć pokaz slajdów z podkładem muzycznym i wieloma efektami przejść. XnView umożliwia również szybkie wygenerowanie ciekawej galerii zdjęć (nawet w technologii Flash), którą następnie wystarczy umieścić na serwerze WWW. Ze strony www.xnview.com możemy pobrać dodatkowe szablony galerii internetowych.

Inne funkcjonalności XnView to: skanowanie, drukowanie, tworzenie zrzutów  ekranowych, porównywanie obrazów i wiele innych. XnView jest dostępny w  języku polskim. Program jest darmowy do niekomercyjnego użytku.

Do wyboru mamy wersję podstawową oraz wersję pełną z pakietem dodatkowych wtyczek oraz narzędziami NConvert (konwerter formatów), ShellEx (rozszerzenie powłoki Windows) i Media Detector.
 

 
 


 

Więcej aplikacji graficznych:

Źródło: XnView

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Programik bardzo fajny sam korzystam z niego, ale jakoś nie umiem do niego znaleźć wtyczki redukującej zniekształcenie Lensa
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Też miło wspominam ale jednak IrfanView lepszy.
   • avatar
    Siderion
    0
    Irfana testowałem ale jednak XnView lepszy.

    (tak żeby utrzymać poziom argumentacji ;) )
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Rewelacyjny program.
     • avatar
      agnus
      0
      Nigdy do InfranView nie mogłem się przekonać. Po rezygnacy z ACDSee znalazłem jednak XnView i to jest to. Polecam wersję Portable :)
      • avatar
       tommyt1983
       0
       W polaczeniu z PS Light Room i PS CS5 niezastapiony chociaz powinien miec lepsza obsluge formatu RAW (szybsza)
       • avatar
        agnus
        0
        Fakt, od dawna XnView nie miało nowej wersji. Z drugiej strony jak mieliby zrobić to samo co z ACDSee to już lepiej niech optymalizują i zostawią starą wersję. :)
        • avatar
         orbital
         0
         A potrafi robi slideshow jak Google Picasa? Czyli zdjęcie, zdjęcie, film, film, zdjęcie, zdjęcie itd. Bo coś takiego poszukuje i tylko Google Picasa takie coś potrafi. Przydaje się to do prezentacji w uporządkowanej formie np. po dacie utworzenia medium (zdjęcia lub film) pokazu z wakacyjnego wyjazdu itp. rzeczy
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          tez polecam. Ani do irfana, ani do fastona nie moglem sie przekonac.
          Zostalem przy xnview po przejsciu z acdsee