Ciekawostki

Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

przeczytasz w 1 min.

Od początku kwietnia w co najmniej trzech europejskich krajach spłonęły anteny 5G. Za pożary odpowiadają aktywiści widzący w tej technologii zagrożenie dla zdrowia, a nawet przyczynę obecnego stanu rzeczy.

Wszystkiemu winne jest 5G? No nie, nie jest

Chociaż nie ma dowodów na to, że 5G jest dla nas niebezpieczne, a naukowcy jasno podkreślają, że nie ma związku między działaniem tej sieci a występowaniem chorób czy aktualną epidemią, to fake newsy na ten temat pojawiają się lawinowo. 

I nawet pomimo tego, że z wyszukiwarek znikają takie wiadomości, a YouTube usuwa filmy sugerujące taki związek, to niestety rośnie liczba osób wierzących w te teorie spiskowe. Od kilku tygodni aktywiści dają temu wyraz. 

5G mózg

Anteny 5G płoną w pożarach na terenie Europy

Na Starym Kontynencie podpalono już co najmniej kilkanaście (a według niektórych źródeł nawet kilkadziesiąt) stacji bazowych i anten 5G. Wiemy między innymi o 1 incydencie we Włoszech, 6 w Wielkiej Brytanii i 4 w Holandii. 

W Polsce jak na razie nie odnotowano takiej próby, ale niewykluczone, że jest to tylko kwestią czasu, ponieważ ruch „anty-5G” ma się w naszym kraju nie najgorzej.

Rzetelne dowody w sprawie przeciwko 5G? Brak

Tymczasem – podkreślmy to raz jeszcze – nie ma żadnych dowodów, które pozwalałyby na łączenie 5G z epidemią koronawirusa albo z występowaniem innych chorób. 

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji w swoim oświadczeniu napisała wprost: „żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe nie wskazują na powiązania promieniowania niejonizującego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób”.

Źródło: Reuters, BBC, CNBC, The Verge, PIIT

Czytaj dalej o 5G: 

Komentarze

95
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  17
  W necie jest masa filmow jak to nib palą się maszty 5g a potem okazuje sie ze to kilkuletnie filmy reuploadowane i ze zmienionym opisem by wejscia sie liczyly.

  Podajcie które to faktycznie zostały podpalone - dobrze by było listę zrobić tych sprawdzonych.
  • avatar
   mrocznysedes
   14
   5G stanowi poważne zagrożenie. Ale nie z powodu promieniowania. Tylko z tego, że będzie można wszędzie powiesić kamery nadające sygnał do obserwujących. Czeka nas totalna inwigilacja. Tak, że koleś z pełnym pęcherzem nie będzie w stanie stworzyć objawienia matki Boska, na suchej ścianie. Bo go zaraz wypatrzą i złapią. A następnie skażą za obrazę uczuć religijnie upośledzonych. :D
   • avatar
    chemix
    9
    Hmmm . Mnie ciekawi taka kwestia , w sklepie na literę L jest jeden regał ze zdrową żywnością . To z jaką żywnością są pozostałe?!
    • avatar
     KMyL13
     8
     "Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć"
     "6 w Wielkiej Brytanii"
     " YouTube usuwa filmy sugerujące taki związek, to niestety rośnie liczba osób wierzących w te teorie spiskowe."
     ...
     Ja przepraszam bardzo, ale skro to takie oczywiste, to dlaczego nie zaproszą do TV specjalistów i "specjalistów", nie zrobią debaty i nie obśmieją tych "internetowych foliarzy"? Co w tym takiego trudnego?
     No chyba że to prawda, że w UK wydano odgórny zakaz poruszania tej tematyki, nawet w postaci debat? Pytanie dlaczego?
     Raz, że nabiliby sobie oglądalność, dwa, że położyli kres sianiu ciemnoty, trzy, daliby pożywkę dzieciakom na memy...
     No chyba, że to nie jest tak proste...
     • avatar
      janek102
      7
      Ok, tylko czy są badania potwierdzające brak wpływu 5g na zdrowie? Nie jestem po żadnej ze stron a lubię szybkie łącza tylko że brak jednego nie wyklucza drugiego. Do tego Szwajcaria ograniczyła/wstrzymała budowę sieci 5g oraz Bruksela też. Więc może jednak coś jest na rzeczy i technologia nie jest dopracowana?
      • avatar
       .Alx.
       4
       Skoro 5G jest nieszkodliwe, to pytam :
       - Dlaczego nigdzie nie ma dostępu do OFICJALNYCH wyników badań w tym zakresie ? - Pseudonaukowe filmiki z YT to nie dokument.
       - Dlaczego nie wolno, pod groźbą poważnych konsekwencji prawnych, przeprowadzać i publikować NIEZALEŻNYCH badań nad 5G ? - Nawet przez uznane i wybitne ośrodki naukowe.
       - Dlaczego w ogóle, tematyka 5G jest tematem tabu i nie ma NIC rzetelnego w mediach na temat wpływu na zdrowie ?

       Czyli mamy wierzyć "na słowo", że mikrofalowe promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości od 3 do 42 GHz (a nawet planowane 86 GHz), pozostaje bez wpływu na nasz organizm ? A to dobre... Kuchenka mikrofalowa generuje promieniowanie o częstotliwości 2,45 GHz...

       Jeśli nie pojawią się oficjalne i potwierdzające je niezależnie wyniki badań, to wątpliwości pozostaną i dobrze, bo branie wszystkiego na wiarę jest cechą głupców. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie, dlaczego mamy ufać ludziom, których jedyną wartością jest zysk.

       Co do rysunku nr 2 (Pani z promieniem trafiającym w głowę - jak kadr z taniego horroru o zombie...)
       Mimo, że tutaj ma ośmieszać przeciwników, to tak FAKTYCZNIE POKAZUJE jak działa technologia 5G !
       Cyt. z portalu EMF Explained :
       "MIMO - Sterowanie wiązką
       Sterowanie wiązką to technologia umożliwiająca antenom Massive MIMO stacji bazowych na kierowanie transmisji radiowej do konkretnych użytkowników i urządzeń, zamiast rozpraszania jej we wszystkich kierunkach. Technologia sterowania wiązką korzysta z zaawansowanych algorytmów przetwarzania sygnału do określenia najlepszej ścieżki sygnału radiowego do użytkownika. Zwiększa to wydajność, równocześnie zmniejszając zakłócenia (niepożądane sygnały radiowe)."
       Rys. do tekstu :
       http://www.emfexplained.info/site/misc/image/Fullsize/11250.png

       Tutaj ostatnie pytanie :
       Skoro szkodliwość promieniowania zależy między innymi od ilości jaką absorbuje organizm, to co będzie (patrz rysunek) jak z jakiś powodów, błędów oprogramowania (a może celowego działania ...człowieka...), na pojedynczą osobę skierowane zostanie 100 ukierunkowanych promieni zamiast jednego...

       Pozdrawiam myślących,
       a pozostałym życzę, by odkryli uroki procesów zachodzących w najdoskonalszym organie stworzonym przez naturę, który to mają pod czaszką - wyłączenie TV zazwyczaj bardzo pomaga :)
       • avatar
        guru43
        3
        Zauważyłem, że pewni redaktorzy na tym portalu, bardzo lubią sugerować, że 5G jest bezpieczne. Zamiast napisać, żeby wstrzymać z różnego typu akcjami jak między innymi ta powyżej, to pan Wojciech tak samo wprowadza w błąd czytelników, jak te filmiki na YT. Tylko z tą różnicą, że tamte nazywane są "fakenewsami". W tych czasach bardzo łatwo jest wykluczyć pewne rzeczy przypinając im łatkę "fakenews", albo "hejt/mowa nienawiści"...
        • avatar
         xXShogunXx
         2
         Benchmark SPADŁ NA PSY I JUZ PODZIĘKUJĘ TEMU ŚMIECIOWEJ STRONIĘ... Jak pozwala pisać takie fake news z ala dziennikarzyny który robi z ludzi debili bo wierzą że to osłabia organizm? Ja też wierzę bo nie trzeba mieć kupionego doktoratu czy magistra by się tak dać sprzedać że śmieciowe pieniądze i spaść głębiej niż dno by siać że ludzie snują teorie spiskowe i robić z siebie i innych kretyna że 5G jest całkiem zdrowie, wpływa dobrze na płodność, samopoczucie, kondycję. Mimo że są unijne wymogi co do zakresu działania tych anten, ale po co są wymogi skoro anteny 5G są całkowicie zdrowie i bezpiecznee!! Kretyn@@@!!!
         • avatar
          anga1
          2
          sztuczną zaraza est po to by zatrzeć ślady do badania wpływu 5G
          • avatar
           kronic
           1
           Niestety prawda jest taka jak mówi stare Chińskie przysłowie:Człowiek się boi tego czego nie rozumie.W skrócie po prostu im nowocześniejsza technologia i rozwiązania tym człowiek staje się większym idiotą.
           • avatar
            Erikson83
            1
            To wy wszyscy jesteście ciemniakami z zagrody. Lekarze z całego świata alarmują ale dla was to nie ważne byle by mieć super Internet w szajsofinach. Pewnie nawet nie macie pojęcia o czym piszecie gamonie...
            • avatar
             stalkerpl
             1
             kogo to obchodzi liczy się że u nas ustawa dot. sieci 5G na kolanie była pisana albo ktoś znalazł gotowca i o 3 w nocy uchwalona i jak ktoś mieszka w nieodpowiednim miejscu to mu postawią przed domem taki maszt i niech udowadnia że to szkodzi zdrowiu
             • avatar
              pawluto
              1
              Ludzie biorą sprawy w swoje ręce ! Brawo !
              Ostatnie dni to spalone maszty w Holandii i we Włoszech - Myślę ze to dopiero początek "epidemii" :)
              Jeśli operator stawia maszty bez zgody mieszkańców z okolic , to ci mają prawo z tym walczyć.
              Nadal żaden operator nie przedstawił 100 procentowych dowodów że 5G nie jest szkodliwe dla zdrowia...!
              I zapewniam że nie przedstawi...!
              • avatar
               michal_mat
               1
               CO tam 5G, zalewają nas jeszcze wyższymi częstotliwościami!!!! Na zakres 480 - 790 THz nie ma żadnych norm!!! Kiedy ktoś zrobi z tym porządek? Jeżeli 2,4 GHz ma nas ugotować, to co tu mówić o tak wysokich? A są wszędzie i jest ich coraz więcej!!!
               • avatar
                lukas002
                1
                Kiedyś jak wynaleziono promienie rentgenowskie to też mówiono że są bezpieczne i można by co dzień się naświetlać.To że czegoś nie widać nie znaczy że tego niema i nie może nam zrobić krzywdy (np.prąd,fale elektromagnetyczne)
                • avatar
                 Oczywiscie_
                 1
                 Ten artykuł to nierzetelny "fake" wyrywający z kontekstu jak się autorowi podoba bo oczywiście bez 5G nagle ludzkość nie może żyć jak bez gadżetów z mango tv. Tak, powoływanie się na to że 5G jest BEZPOŚREDNIO związane z koronawirusem to nierzetelne informacje jednak jeżeli ktoś twierdzi że 5G jest ZDROWE to nie spędził nad tematem więcej niż 3 artykuły z mainstreamowych mediów i TV. Każdy kto pisze takie artykuły i szerzy dezinformację wbija kolejny gwóźdź do przyszłych trumien ofiar wielu chorób.
                 5G to nie pistolet i nie zabija w ułamek sekundy i to jest najbardziej niebezpieczne gdy nie widzimy kto i kiedy do nas celuje. Życzę zdrowia i chęci dociekania prawdy oraz poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności gdy porusza się takie tematy na "benchmark.pl". Zawiodłem się.
                 • avatar
                  altronix
                  0
                  "Nie ma dowodow ze 5g jest niebezpieczne" .? Co k...wa? Juz nie czytalem dalej, wlasnie jest za duzo badan zrobionych ze jest niebezpieczne.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   Tak jak w czasie każdej zarazy ludzie z niewiedzy glupieja. Kiedyś były to mysli nieczyste, żydzi (dżuma), kobiety, czarownice. Teraz mamy 5g. To standardowy mechanizm obronny
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    -1
                    Takie rozwinięte państwa i cywilizacja a mentalność obywateli rodem ze średniowiecza. Niczym się to nie różni od „pasterzy kóz z Nigerii”, którzy lubią przybywać na zachód…

                    Jak ktoś się boi się tego 5G to chwilka… 4G jest git. 3G jest git. Ludzie uzależnieni od smartfona, którzy ciągle walą w ekran jak jakieś zombie boją się 5G… Jakaś hipokryzja. Niech wywalą smarty i zrezygnują z internetu mobilnego wgl. Ale to by było życie bez selfiaczków, jesfbuczków, pokemonków, pudelków, durnych gierek, ryjków pieseczka na zdjęciu, brylowania na insta, durnych filmików…
                    • avatar
                     sparx6
                     -2
                     https://www.youtube.com/watch?v=9BqVH2nOTzQ

                     Plaga nowotworów w pobliżu anten 5G, normy są przekraczane
                     • avatar
                      Satanski
                      -2
                      Jak zwykle ruskie ścierwo sieje ferment i nakręca ludzi. Nie żeby zachód był wiele lepszy
                      • avatar
                       raffal81
                       -3
                       Taaaaa 5G smaży nam mózgi :D:D:D a ziemia jest płaska :D w sumie wiele osób w to nadal wierzy ;)
                       • avatar
                        Warmonger
                        -4
                        Ciemniaki... technologia się rozwija, ale ludzkość za tym nie nadąża. A wręcz głupieje.
                        • avatar
                         michal_mat
                         -4
                         A ja chętnie od zwalczających 5G usłyszę:
                         - jak się ich marudzenie z wysokimi częstotliwościami ma do tego, że w UE na razie ma standard być 700 MHz
                         - co się tak przyczepili do 2,4 GHz, że ugotuje im mózg jak kuchenka mikrofalowa (bez sensu, nie da się ugotować czegoś czego nie ma), a jakoś nie zauważają że Wi-Fi które mają w domu też chodzi na 2,4 GHz, a nawet 5 GHz. Inne fale? Dobroczynne? I bez wciskania kitów o emitowanej energii, bo macie w domu kilkanaście sieci sąsiadów, więc potencjalnie ilość wypromieniowanej energii większą niż ze stacji bazowej
                         • avatar
                          dolph
                          -7
                          "żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe" - poprosimy rzetelnych redaktorów Benchmark o dokładną listę tych badań. Czy bawicię się w clickbajty byle chwytać się czegoś co jest klikalne???
                          • avatar
                           SadSam
                           -7
                           Osobiscie wydaje mi sie iz dowodi to postepu jaki osiagnela ludzkosc. Mam na mysli postep intelektualny. Kiedys palono na stosie "czarownica" dzisiaj pali sie anteny 5G. Przynajmniej nie cierpia przy tym ludzie ani inne zwierzeta. Tak inne, my ludzie to zwierze z planety ziemia
                           • avatar
                            Marucins
                            -7
                            I znowu łączenie koronoświrusa z 5G! Co ma piernik do wiatraka?
                            Coś czuję że stawianie na równi jakoby jedno było wypadkową drugiego nie jest przypadkowe. Oczywiście że wszyscy żyją tematem świrusa i można wszystko przepchać... niemal wszystko. Ale Czyja to wina? Portale od miesiąca dzień w dzień wylewają na nas pomyje strachu, lęku i stresu.
                            Tego już czytać się nie da.
                            Obecnie na tapecie jest walka z policją i państwowym reżimem - zakazami.
                            I wiecie co. Ciemnogród to łyknął.
                            PS. gsmmaniak.pl/1068838/100-krotnie-wyzsze-normy-promieniowania-5g-polska-zdrowie-przekroczenie/
                            • avatar
                             DrMjut
                             -7
                             Zaraz się okaże, że maszty są stawiane na obszarach lęgowych bekasa :D
                             • avatar
                              Kapitan Nocz
                              -9
                              nie mam nic przeciwko technologii 5G, widać wyraźnie ze promieniowanie z tych urządzeń szkodzi tylko idiotom :) a to mi w ogóle nie przeszkadza.
                              • avatar
                               Gatts-25
                               -10
                               Ale to jest chore.Właśnie tacy ludzie kiedyś rządzili i macie odpowiedzi na to dlaczego spalanie Czarownic na Stosie miało sens.Patrząc całościowo są jeszcze inne odpowiedzi na pytania jak na przykład skąd się biorą Święci? Czy istnienie Jezusa.
                               Wystarczy , że tłum posłucha a staje się prawdą.Tak się tworzy Idee , Historię i Mity.A osoby , które miały największy wpływ na lepsze jutro to są podwładni , o których mało kto wiedział albo prawie nikt.Zasługi zawsze były przypisywane tym co akurat byli wybrani na "Szefa".
                               • avatar
                                Adrianwo
                                0
                                Rzetelne 5G - tylko z Nokią, Ericssonem i Samsungiem! Opcją też Cisco.
                                • avatar
                                 Genocide
                                 0
                                 "naukowcy jasno podkreślają, że nie ma związku między działaniem tej sieci a występowaniem chorób czy aktualną epidemią, to fake newsy na ten temat pojawiają się lawinowo. "

                                 proszę o źródła tych naukowców oraz tego czym się podpierają w swoich teoriach ( badania? buahaha ) mówiąc o tym, że 5G jest bezpieczne - będzie to eureka na skale światowa. Oczekujemy na rzetelne badania.
                                 • avatar
                                  shamoth
                                  0
                                  Heh, promieniowanie rentenowskie i gamma są szkodliwe i są jonizujące więc można to uznać za kontrargument kontrargumentu o promieniowaniu niejonizującym ;)
                                  Zresztą powstanie życia i ewolucja czy jak kto tam woli mutacje czy jeszcze inaczej uszkodzenia R/DNA są przypisywane jonizowaniu przy wyładowaniach atmosferycznych. Więc z jednej strony szkodliwe jeśli jesteśmy tak zacofani, że nie zakładamy dalszej ewolucji i chcemy stać w miejscu a z drugiej strony zupełnie naturalne ale pojęcie naturalności w dzisiejszych czasach jest totalnie wypaczone bo naturalne jest latanie samolotem a nienaturalna jest poligamia...
                                  Wszechświat wypełniony jest falami elektromagnetycznymi różnej częstotliwości i grunt to nie używać rezonujących z otoczeniem czy właśnie odejście od niskich częstotliwości naturalnych/kosmicznych bo ciort wie jak się na nas odbiło ich zakłócanie przez lata.
                                  Moc obok częstotliwości rezonującej ma także znaczenie i wpływa na propagację i przenikanie.
                                  Użycie niskiej mocy powoduje szybkie wygaszanie i tłumienie fali radiowej o ile nie rezonuje w środowisku w jakie wpadła stąd potrzeba gęstej sieci nadajników. Co wymaga też sporej kontroli żeby w wyniku interferencji nie powstało jakieś guano na podobieństwo szklanych wieżowców roztapiających samochody na ulicach w wyniku niedopatrzenia i nie rozpraszaniu odbitego światła.
                                  Co do wywoływania chorób to jest to proces ewolucyjny i trwa latami, także to co teraz obserwujemy to pokłosie technologii z przed dekady, dwóch czy trzech. Wszystko to co teraz nas męczy jest wersją Customer Relase, manifestacją ostateczną która i tak może mieć kolejne patche lub już je ma ;) i mówi się o tym głośno. Nikt natomiast nie mówi o tym, że od kilku dekad matce naturze pomagaliśmy z wersją alfa czy beta, które były na tyle słabe że zdechły zanim wywołały pandemię. Człowiek jest na tyle głupią istotą że nie ogarnia pojęcia czasu, jeśli coś się dzieje to dzieje się tu i teraz i ciężko pojąć że może to być efekt motyla z przed dekady albo jakie będą skutki w przyszłości dzisiejszych działań.
                                  Tak, jestem zwolennikiem odchodzenia od niskich częstotliwości i wysokich mocy na poczet wysokich częstotliwości i niskich mocy ale tylko zwiększona ilość stacji bazowych ma sens i może spełnić ten warunek.
                                  • avatar
                                   Konto usunięte
                                   0
                                   akurat cieszę się z płonących anten 5G. nie chodzi o koronawirusa lecz o ekspertolizę. normy nie są przekraczane, bo najpierw się definiuje standard, robi testy, i dopiero po tym wszystkim jak już wiedzą jaka emisja jest konieczna do w miarę bezbłędnej transmisji, to dopiero wtedy ustala się normy.

                                   wtedy mamy zapchaj papier, że 'wszystko jest zgodne z normami'. 5G emituje moce znacznie większe niż domowy routerek WiFi.

                                   tutaj chodzi wyłącznie o chciwość telekomów, bo nie muszą ciągnąć kabli. a to że ktoś blisko nadajnika zdechnie? a co ich to? kręcić ma się biznes nie ludzie. oni te nadajniki chcą chować nawet w ścianach wielopiętrowych budynków mieszkalnych. współczuję tym, którym to zamontują.

                                   a mogli by po prostu w gęsto zaludnionych miejscach pociągnąć światłowody. ale to są koszty, których telekomy ponosić nie chcą.
                                   • avatar
                                    PrestoEnzo
                                    0
                                    Jeśli 5G jest szkodliwe, nikt tego oficjalnie nie ujawni.

                                    Firmy telekomunikacyjne i dostawcy sprzętu: "Tak, 5G powoduje raka. Życzymy udanych zakupów i zapraszamy do korzystania".