Płyty główne

Płyta główna Atom 330 mini-ITX od Gigabyte

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Gigabyte przedstawiła nową płytę główną w formacie mini-ITX o oznaczeniu GA-GC330UD. Produkt dedykowany jest dwurdzeniowym procesorom z rodziny Intel Atom oraz dla posiadaczy komputerów typu HTPC.

Płytę wyposażono w procesor Atom 330 (1.6 GHz), chipset Intel 945GC Express (z mostkiem południowym ICH7), układ dźwiękowy 5.1 - Realtek ALC662 oraz jeden slot pamięci DDR2 (maksymalnie do 2 GB).

Ponadto znajdziemy dwa porty SATA 3 Gb/s, jeden IDE, pojedynczy slot PCI, złącza Ethernet, oraz cztery porty USB 2.0. Na razie nie wiadomo, kiedy GA-GC330UD zadebiutuje, nie znana jest również cena urządzenia.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hunio
  Jeden slot na RAM... no nieźle, nieźle ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  tak po prawdzie do takiego sprzętu i tak nie potrzeba więcej niż 2GB no chyba że chcesz grać w crysisa na full HD - zastanów się
 • avatar
  nazir123
  Kolejna ofiara polityki Intela - gdzie HDMI albo chociaż DVI lub chociaż PCIe w który można by było wsadzić jakąś logiczniejszą kartę grafiki. Obecnie sprzęt typu HTPC musi odtwarzać płynnie materiał HDTV czy to z płyt czy jako kontener MKV. Nie ma też wyjścia cyfrowego dźwięku. W takim razie dla kogo ta płyta? Chyba jedynie do komputerów biurowych.
 • avatar
  Konto usunięte
  według mnie to nawet do HTPC nie jest. Raczej taki komputerek do netu i tyle
 • avatar
  Konto usunięte
  olbrzymia ;)
 • avatar
  Harry Lloyd
  Bardzo marna płyta. W biurze chyba wielkość obudowy nie ma zbytniego znaczenia.

  Natomiast na HTPC się to dość marnie nadaje. Jak ktoś chce pełnię funkcji to lepiej wyłozyć kasę na Zotac 9300-ITX i do tego PDC E5200, ew. Celeron E1400. Odkręcony PDC pobiera mało prądu, a w połączeniu z GF9300 zapewnia pełną akcelerację HD.

  Z czasem pewnie pojawią się też takie płytki z dwurdzeniowym Atomem i GF9400M, co także pozwoli na płynne odtwarzanie filmów Blu-ray.

  Sam Atom sobie z Blu-ray nie radzi, mamy tam przecież bitrate video na poziomie 30-40 Mbps + dźwięk kilka Mbps.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Produkt dedykowany jest dwurdzeniowym procesorom z rodziny Intel Atom oraz dla posiadaczy komputerów typu HTPC." to zdanie zdecydowanie poprawiło mój humor na dziś :D

  A płytka jak to płytka na platformie Intelowskiej - marny zintegrowany GPU i slot PCI. Ale do nettopa bez giercowych ambicji nawet to by i styknęło. Jedyne czego brakuje imo, żeby takie produkty się sprzedawały, to rozsądne i małe obudowy w rozsądnych cenach.
 • avatar
  Konto usunięte
  Grzejący się, antyczny już czipset 945GC i brak DVI = mega kupa. Po co to komu? Daliby spokój.