Płyty główne

Takiej wpadki nikt się nie spodziewał. ASRock przesadził z... naklejkami na płytach głównych

przeczytasz w 1 min.

Firma ASRock wprowadziła do oferty całkiem pokaźną liczbę płyt głównych AM5 pod nowe procesory AMD Ryzen 7000. Jest z nimi jednak pewien problem…

Chodzi o nowe płyty główne AM5, na których pojawiła się naklejka z informacją o długim czasie uruchamiania w związku z trenowaniem pamięci DDR5 RAM. Co prawda problem z długim czasem uruchamiania został już rozwiązany, ale… kolejny problem generuje sama naklejka.

Niektórzy użytkownicy zaczęli się skarżyć, że naklejka jest słabej jakości i trudno ją odlepić w jednym kawałku. Efekt jest taki, że na bankach pamięci pozostaje papier.

Tak to wygląda w praktyce:

Naklejka na bankach pamięci DDR5 RAM - płyta główna ASRock AM5
Niektórzy użytkownicy informowali o problemach z odklejeniem naklejki z banków pamięci DDR5 RAM (foto: Reddit u/BuzzBumbleBee)

ASRock odniósł się do problemów

ASRock wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że jest świadomy problemów z naklejką. Pierwsze dostawy płyt głównych AM5 zostały dostarczone z naklejkami, aby poinformować użytkowników o długim czasie uruchamiania. Problem ten został rozwiązany po aktualizacji BIOS-u (nowsze partie płyt już nie mają takiej naklejki).

ASRock jest świadomy opinii niektórych klientów związanych z pozostałościami naklejek Memory Installation Guide na gniazdach pamięci płyty głównej AM5. Część płyt głównych ASRock AM5 w początkowych dostawach została dostarczona z naklejkami Memory Installation Guide, aby ostrzec przed sytuacją, z jaką użytkownicy będą musieli się zmierzyć podczas pierwszego uruchamiania (komputera) z pierwszą wersją BIOS-u. Dzięki skoordynowanym wysiłkom inżynierów ASRock i AMD, czas pierwszego uruchamiania został znacznie skrócony po aktualizacji nowej wersji BIOS-y. Płyty główne bez naklejki Memory Installation Guide mają już zaktualizowany BIOS.

Z jednej małej naklejki w sieci zrobiła się duża afera, ale należy tutaj pochwalić firmę ASRock. Producent zaznaczył, że użytkownicy, którzy obawiają się problemów z naklejkami, mogą skontaktować się z sprzedawcami, by wymienić płyty.

Źródło: Reddit, ASRock

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Halavin
  9
  Każdy mądry po szkodzie. Podgrzać delikatnie gorącym powietrzem i zejdzie.
  • avatar
   pawluto
   6
   Naklejka na bankach pamęci to mega głupota.
   AsRock się nie popisał.
   • avatar
    Blejd
    3
    To straszne źle naklejona nakleja !! już widzę te pozwy zbiorowe :D
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Jak to jest nazwane języku angielskim problem dla"early adopters". Długi czas pierwszego uruchomienia został poruszany w wielu recenzjach, lecz akurat został on szybko rozwiązany aktualizacją. Co do samej naklejki to mało eleganckie rozwiązanie, można to było zrobić lepiej. Zabrakło instrukcji jak usunąć naklejkę na czym kilka osób się wyłożyło, przynajmniej tych co zdjęcia upublicznili ;)
     • avatar
      tokacz
      2
      Autor idiotycznych artykułów ma refleks szachisty....
      • avatar
       Alfred
       1
       O żesz... ale problem, wymiana płyty ? No bez jaj, robić artykuł z tego powodu ?
       • avatar
        danieloslaw1
        0
        Śmieszne ale wystarczy to np plastikowym albo drewnianym czymś zdrapac i po problemie no ale takie cos nie powinno miec miejsca
        • avatar
         develoop
         0
         Asrock się nigdy nie popisywał, do dzisiaj pamiętam jak na siłę ładowali porty VGA na swoich płytach.
         • avatar
          kombajn
          0
          No faktycznie czas pierwszego uruchomiania się znacząco wydłuży skoro jeszcze jakiś jełop wymyślił żeby nakleić jakieś barachło w miejscu w którym niczego nie powinno być - żadnych fragmentów papieru, resztek kleju i innych farfocli które mogą sprawić kłopoty z kontaktem styków ramu.
          Ręce same składają się do oklasków. +5 do inteligencji. Jakby nie mogli tego nakleić a bo ja wiem ... np na foli antystatycznej do której wkładają płytę, albo na pudełku.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           @Paweł czemu nie napisałeś clickbajtowego tytułu w swoim stylu :) Proponuję zmianę tytułu na, uwaga! tadammmmm...!
           "MY wiemy jaki jest problem z naklejkami na płytach asrock"
           "Nie uwierzysz, ta naklejka trzyma się świetnie"
           "Wyciekła informacja o problemach z naklejką"
           "Ujawniamy naklejkowe niedociągnięcie asrock"

           Wrzuć to sobie @Paweł w notatnik i dalej zaniżaj jakość tego portalu :(