Płyty główne

Płyty główne ASUS będą bezpieczniejsze

przeczytasz w 2 min.

ASUS wprowadza płyty z serii ASUS Protect 3.0 Design wyposażone w osłony przeciwpromienne, które zmniejszają aż o 50% emisję szkodliwego promieniowania. Ma to pozwolić na zredukowanie niekorzystnego wpływu na zdrowie użytkowników i zwiększenie stabilności systemu.

Płyty główne zyskały również wbudowaną, aktywną ochronę przed przepięciami co powinno zwiększyć trwałość komponentów i całego systemu. Płyty Protect 3.0 wyposażone są też w układ EPU (Energy Processing Unit) firmy ASUS zmniejszający zużycie energii nawet o 80.23% i umożliwiający przyjazną dla środowiska pracę z komputerem.

Redukcja szkodliwych promieni elektromagnetycznych

Każdego dnia użytkownicy są wystawieni przez średnio osiem godzin na promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z komputera. Funkcja Protect 3.0 ma skutecznie zmniejszyć to promieniowanie nawet o 50% zapewniając najniższe na rynku poziomy emisji. Technologia ta dostosowana jest do bardzo restrykcyjnych standardów dzięki zastosowaniu inteligentnie zaprojektowanych elementów, takich jak komponenty, które emitują mniej promieniowania.

Dodatkowo, technologia Low Radiation Circuit Design zmniejsza promieniowanie wytwarzane przez elementy elektryczne poprzez odpowiednie umiejscowienie przeciwnie naładowanych obwodów, które eliminują wytwarzane pole. Technologia Radiation Moat Design skutecznie eliminuje upływy promieniowania do sąsiednich komponentów ograniczając je do małych obszarów wokół aktywnego elementu.

ASUS P5G41TD-M PRO

Zwiększona trwałość komponentów

Dzięki zastosowaniu technologii Anti-Surge Design, płyta główna Protect 3.0 wykrywa nadmierne spadki i wzrosty napięcia w komponentach i zapobiega rozprzestrzenianiu się przepięć. Kiedykolwiek dojdzie do przepięcia podczas burzy lub w okresie niestabilnych dostaw prądu elektrycznego, Anti-Surge momentalnie odetnie dopływ prądu zapobiegając potencjalnemu uszkodzeniu komponentów; znacznie zwiększa to trwałość całego systemu.

Wysoka wydajność dzięki układowi EPU

Płyty z serii Protect 3.0 wyposażono w EPU (Energy Processing Unit) – energooszczędny układ, który zmniejsza zużycie energii nawet o 80.23%. EPU automatycznie reguluje moc przekazywaną do komponentów takich jak procesor, znacznie zwiększając ich wydajność. Aby dodatkowo zmniejszyć zużycie energii, EPU automatycznie przesyła odpowiedni poziom mocy poprzez przyspieszanie i przetaktowywanie procesora. Pozwala to na zmniejszenie ilości CO2 wydzielanego do atmosfery. 10 milionów płyt głównych z EPU mogłoby zmniejszyć ilość dwutlenku węgla nawet o 207,430 ton – jest to ilość odpowiadająca rocznej emisji CO2 Australii.

ASUS M4N68T PRO

Źródło: ASUS

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  0
  Ciekaw jestem czy to tylko marketing z tymi osłonami i czy naprawdę szkodzi to na tyle użytkownikom komputera
  • avatar
   kruk200
   0
   kit sprzedają wymyślili coś ekonomicznego chć tego jest dużo to jeszcze wciskająże jakieśtam promieniowanie TO TYLKO MARKETING
   • avatar
    jewgienij
    0
    Prosze (autora) o nie traktowanie tego osobiscie, ale dawno nie czytalem tak dennego artykulu. Slyszalem, ze nie 80.23% oszczednosci, tylko 80.2314%. Ale grunt, ze jest EKO-FAJNA... CO TO MA BYC??!!
    • avatar
     Irrlicht
     0
     Typowa obudowa PC to i tak blaszana puszka z niewielkimi dziurkami, więc niespecjalnie wiele jest do ekranowania. Nawet jakby był na płycie goły dipol, po którym latałby zegar 3GHz, to daje to długość fali ~10cm i żeby uzyskać na zewnątrz jakieś sensowne natężenie promieniowania to trzeba by mieć w puszce dziury takiego kalibru (nieprzesłonięta grillami na wiatraki itp.).

     Zresztą jak jewgienij zauważył podanie oszczędności z dokładnością do 1/10000 świadczy o tym że autorzy tego bełkotu nie poważają swoich odbiorców. Kiedyś widziałem reklamę jak w maśle i margarynie podliczali tłuszcze z dokładnością do 0.01%. No i w margarynie nazbierało się składników na 100.51% czy jakoś tak ...
     • avatar
      Huntcold99
      0
      no fajnie... tylko zastanawia mnie KIEDY WYŚLĄ MI TE PŁYTE KTÓRĄ WYGRAŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!