• benchmark.pl
 • Mobile
 • Jaki tablet dla listonosza? Poczta Polska rozda swoim pracownikom 5 000 tabletów i smartfonów
Mobile

Jaki tablet dla listonosza? Poczta Polska rozda swoim pracownikom 5 000 tabletów i smartfonów

przeczytasz w 2 min.

Poczta Polska postanowiła pójść z duchem czasu, odkryć technologie mobilne i wyposażyć listonoszy w tablety. Pytamy więc: jaki tablet dla listonosza?

Listonosz Poczta Polska

Wielu ciągle narzeka na jakość usług i nowoczesnych rozwiązań Poczty Polskiej. Często kompletnie bezpodstawnie. By utrzeć nosa malkontentom zarzucającym jej technologiczne zacofanie, instytucja ta zdecydowała się uruchomić program „Mobilny Listonosz” i wyposażyć swoich pracowników w ponad 5 tysięcy tabletówsmartfonów. Urządzeniom towarzyszyć będzie rozbudowana infrastruktura IT, a całość ma wyraźnie przyspieszyć prace listonoszy i kurierów.

Inicjatywa „Mobilny Listonosz” to zdecydowany krok w przyszłość dla Poczty Polskiej, który świetnie rokuje, zwłaszcza, że w dobie ciągle rosnącej popularności urządzeń mobilnych, ich wykorzystywanie w pracy, w takich instytucjach, jak Poczta Polska, to niemal konieczność. My oceniamy ten krok pozytywnie i pytamy, jakie cechy musi spełniać tablet dla listonosza?

Jaki tablet dla listonosza?

No właśnie, dobre pytanie prawda? Na jakim systemie powinien bazować, jaką przekątną posiadać? Czy w tej pracy i w kontekście specyficznych obowiązków listonoszy, typowe tablety konsumenckie zdadzą egzamin czy potrzeba tu rozwiązań specjalistycznych, odpornych na trudne warunki środowiska pracy? Wreszcie, czy istotny jest producent, który dostarczy urządzenia? Pytań jest całe mnóstwo. Zastanówmy się nad tym pokrótce.

Czy system Android nadałby się do pomocy listonoszowi w pracy? Cóż, na pewno, jest on w końcu bardzo plastyczny i łatwo można go dostosować do odpowiednich wymagań. Z drugiej strony, jego bezpieczeństwo może budzić wątpliwości. A może Windows 10? Zakładając, że tablety będą pracowały na autorskim oprogramowaniu, system Microsoftu jako baza może nie zdać egzaminu. Zamknięty i bezpieczny iOS? Cóż, jeśli zapytamy naszych posłów, na pewną polecą iPady od Apple. Pytanie, czy Pocztę Polską stać na takie urządzenia.

Mobilny Listonosz

Jaką przekątną powinien posiadać tablet dla listonosza? Najpewniej będę oni pokonywać pieszo ze swoimi urządzeniami spore odległości, zatem duże urządzenia odpadają w przedbiegach. W sumie każdy tablet z ekranem powyżej 8 cali wydaje się zbyt duży, by wędrować z nim od drzwi do drzwi. Pamiętajmy, że listonosz dźwiga jeszcze torbę z listami. Miejmy litość. A może uważacie inaczej? Może 8 cali to zdecydowanie za mało?

Kolejne pytanie: czy listonoszom wystarczą zwykłe urządzenia czy koniecznie trzeba wybrać tablety wzmocnione, pancerne? Trudno powiedzieć. Jeśli będą oni trzymali swoje urządzenia w pokrowcach lub futerałach… Nie, wydaje się, że tablet dla listonosza powinien być odpowiednio wzmocniony, prawda? Co zaś z producentem? To proste, wygra ten producent, który zaoferuje lepszą cenę i odpowiednią jakość, jak to w tego typu przetargach. A może uważacie inaczej?

Tablety i smartfony dla listonoszy to pomysł na tyle dobry, że aż dziwić może tak późne rozpisanie tego typu inicjatywy. Zastanawiające jest jednak, jakie urządzenia wybierze Poczta Polska. Macie swoje typy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło: Poczta Polska

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fotonygamma
  4
  Zakupione tablety to modele hp pro tablet 408 g1.
  Specyfikacje znajdziecie w necie.
  Zakres temperatur uzytkowania to 0°C do 40°C wiec w mrozne dni moze byc problem.

  Chyba nie jest to tajemnica przedsiebiorstwa wiec nie powinni mnie za to zwolnic ; )


  • avatar
   Piotr Potarzycki
   2
   Tablet dla listonosza powinien mieć wbudowaną drukarkę i aparat. Po zrobieniu zdjęcia elewacji budynku, automatycznie drukowane będzie awizo.

   P.S. http://www.youtube.com/watch?v=pPGaR7GhF7E
   • avatar
    Fiona
    2
    Mobilny listonosz - megalol

    Autentyk z przed tygodnia:
    Listonosz - cudem list nie awizo... kwituję
    - a może gazetkę ?
    - a może kalendarz
    - a może pocztówkę
    - a może długopis

    ŻAL mi człowieka torba 30 kg w tym 25 kg śmieci jakie wymieniłem powyżej.
    Jeszcze się dziwicie że nie mają miejsca na polecone i od razu z poczty awiza biorą ???

    W urzędzie pocztowym to samo....
    Tu juz nie wytrzymałam i spytałam czy marchewki nie mają bo musze kupić....
    JESZCZE nie mieli, ale kto wie, może jutro....
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Czyli teraz doręczyciel będzie dostarczał nam e-maile? :)
     • avatar
      BluePandoraBox
      -1
      InPostu listonosze od roku do mnie przychodzą z tabem na którym się podpisuję, są to 10" Samsungi z piórkiem w rozkładanym etui
      nie sądzę by poczcie były lepsze a tym bardziej jakieś specjalistyczne taby potrzebne
      • avatar
       keram01
       0
       7-8 cali w zupełności powinien wystarczyć
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Moja żona tyra wtym kołchozie. Tablety już dostali. I teraz uważajcie. Przyszła paczka na urząd. 20szt tabletów i 30 rysikików - wartość na fakturze - uwaga - 32 000 zł :D

        Mam nadzieje że ktoś za to beknie
        • avatar
         TruGeek
         0
         Tak dzisiaj też się podpisywałem na takim jak odbierałem list.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          moze taki?
          https://www.zebra.com/gb/en/products/mobile-computers/handheld/tc7x-touch-computer-series.html
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Witam !
           Dziś miałem tą nieprzyjemność udać się w rejon ze słynnym TABLETEM marki HP.
           Nie należę do osób nie ogarniających nowinki technologiczne bo to jest jak dla mnie i innych osób w wieku 30-40 lat błahostka, problem jednak JEST!
           Otóż, dzisiaj 30-dziestu listonoszy z naszej placówki miało za zadanie przejść chrzest bojowy w doręczaniu na razie na próbę tylko 10-sięciu listów poleconych, okazało się już na samym początku, że nie będzie to łatwe z kilku powodów.
           Po pierwsze system pocztowy ciągle kuleje i wiesza się co chwilę, po drugie TABLETY również mają problem techniczny i nie działają jak należy, trzymają krótko baterię , co chwilę trzeba się na nowo logować i co najważniejsze długi czas na doręczanie jednej sztuki!
           Po dzisiejszym dniu stwierdzenia są następujące: biorąc w rejon 10 listów można się pobawić dla relaksu, ale rzeczywistość jest inna, bo poczta polska docelowo ma zamiar za pomocą tych badziewi doręczać wszystkie przesyłki, gdzie średnio każdy listonosz ma ze sobą 100-200 listów poleconych przy czym czas doręczania tradycyjnego a "nowoczesnego" jest 1:4, czyli w czasie doręczenia jednego listu elektroniczną formą doręczymy 4 listy tradycyjną formą :-)
           Oprócz tego poczytałem trochę w necie i dowiedziałem się że doręczanie tabletami to kropla w morzu potrzeb i założeń oraz planów POCZTY POLSKIEJ.
           W przyszłości a dokładnie w pierwszym kwartale listonosze mają za pomocą TABLETÓW dokonywać różnych usług bankowych i ubezpieczeniowych.
           Wszystko OK - tylko za 1600 na rękę ?
           Dokładają Nam pracy wymagając ekwilibrystycznych wręcz umiejętności...
           A to coraz większe REJONY, a to dodatkowo SPISYWANIE LICZNIKÓW GAZOMIERZY...
           MEGA-CYBER-TERMINATOR-LISTONOSZ
           Po pierwsze nie jest to możliwe od strony technicznej bo czas się wydłuży o 4 razy dzięki SUPER TABLETOM a po drugie od dawna przydałby się STRAJK!
           Pracuję kilkanaście lat na poczcie, mam dzieci na utrzymaniu i za na prawdę 1600 zł co miesiąc nie jestem w stanie utrzymać rodziny!!!
           Gdybym nie dorabiał w inny sposób to już dawno mieszkałbym w kartonie pod mostem!
           CAŁA PRAWDA O SUPER POCZCIE PRACODAWCY!