Gry mobilne

Pokemon GO na zegarkach z Androidem, ale nie na zrootowanych smartfonach

przeczytasz w 1 min.

Idą zmiany do mobilnych Pokemonów. Gra zyska nowych graczy, ale też inną grupę straci.

Pokemon GO może i traci graczy, ale wciąż naprawdę solidna liczba trenerów maszeruje ze smartfonami w rękach w poszukiwaniu coraz to różniejszych stworków. Podczas ostatniej konferencji Apple dowiedzieliśmy się, że grupa ta już wkrótce może się poszerzyć o użytkowników zegarków Watch. Okazuje się, że osoby noszące na nadgarstkach smartwatche z Android Wear również otrzymają możliwość zbierania pokemonów.

Choć sama firma Niantic milczy, kod gry zdaje się potwierdzać to, że pokemon GO wkrótce odpalimy na smartwatchu z Android Wear. Gra będzie łączyć się ze smartfonem za pomocą Bluetootha, z wykorzystaniem szyfrowania AES. Premiera najpewniej nie odbędzie się wcześniej niż na Apple Watch, a ta planowana jest na tegoroczną jesień.

Podczas gdy możliwość rozgrywki otrzymają posiadacze smartwatchów, inna grupa graczy straciła właśnie możliwość zabawy. Dlaczego? Nowa aktualizacja (0.37) uniemożliwia bowiem rozgrywkę na zrootowanych smartfonach z systemem iOS i Android. Choć rootowanie najczęściej odbywa się z dobrym zamiarem, jednocześnie ułatwia oszustwa w grach, takich jak Pokemon GO. Stąd też taka, a nie inna decyzja Niantic.

Źródło: Ubergizmo, TechRadar

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  seeqin
  9
  Teraz tylko poczekać na plugin Xposed z obejściem również i tego zabezpieczenia i droga wolna do grania na zrootowanym andku.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Taa - granie na zegarku - ciekawe po jakim czasie wyladuje sie bateria - 1,5-2 godziny?
   • avatar
    patol1984
    0
    Czy na pewno dzieci grające w pokemony mają tak drogie gadżety jak smartwatche? Być może kilka się znajdzie, chyba trochę szkoda czasu programistów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A niech blokują. Przynajmniej nieznajomi nie będą mi się błąkać po okolicy, a i w samochodzie powinno być bezpieczniej bo nagle nie przyhamuje przede mną łapacz pokemonów.
     • avatar
      Nickon
      0
      Jedna rzecz mnie nurtuje od początku istnienia PkGO. Czemu wszyscy piszą "trenerzy"? Przecież w tej grze niczego się nie trenuje, tylko łapie. Powinni być "łapacze, a nie trenerzy".
      • avatar
       Lord_NeReVaR
       0
       Działa z rootem ale tylko jak mamy Magisk z xda, włączamy roota przez aplikację jak potrzebny i wyłączamy jak niepotrzebny. Sprawdzone i działa.