Gry

Na fanów serii Pokémon czekają nowe informacje

przeczytasz w 2 min.

Nowe przygody z serii Pokémon poznamy już za kilka miesięcy. Następna część zaoferuje otwarty świat, kolejną generację stworków i tryb kooperacji. Jakie jeszcze nowości znajdziemy w Pokémon Scarlet i Violet? Tego możemy dowiedzieć się z najnowszego materiału od twórców.

Nowe przedmioty sprawią, że bitwy będą bardziej ekscytujące

Szukając najlepszych gier na Nintendo Switch nie można pominąć serii Pokémon. Z uwagi na nadchodzącą premierę Pokémon Scarlet i Violet, twórcy co jakiś czas przekazują informacje o nowościach, jakie pojawią się podczas rozgrywki. Najnowsze Pokémony zadebiutują na Nintendo Switch 18 listopada 2022 roku, a tymczasem w sieci pojawił się nowy zwiastun:

W grze pojawią się między innymi nowe przedmioty. Trzymane przez Pokémony będą wywoływać różne efekty. Wśród nich gracze znajdą:

  • Mirror Herb – zioło, które zachowuje się jak lustro: zmniejsza statystyki przeciwnika i jednocześnie zwiększa je stworkowi, który go użyje.
  • Covert Cloak – płaszcz z kapturem, który chroni przed dodatkowymi efektami ruchów.
  • Loaded Dice – jeśli Pokémon, który trzyma ten przedmiot, użyje ruchu multi-strike (uderza przeciwnika więcej niż jeden raz w tej samej turze), jest bardzo prawdopodobne, że uderzy więcej razy.

Pokémony błyszczą i mienią się jak klejnoty – czym jest Terastalizacja?

Terastalizacja, jak wskazują twórcy, to nowe zjawisko w regionie Paldea. Sprawia ono, że Pokémony błyszczą niczym klejnoty, także podczas bitew. Jednak to oczywiście nie wszystko. Terastalizacja zmienia typ stworka na typ „Tera":

Pokémony nie pokazują na zewnątrz, jaki jest ich typ Tera, dopóki nie sterastalizują się – jest to fakt, który możesz wykorzystać, aby zaskoczyć przeciwników w bitwie. Łączenie typów Tera z różnymi ruchami i umiejętnościami może otworzyć niemal nieskończone możliwości strategiczne.

Dodatkowo, Pokémon poddany terastalizacji, może używać Tera Blast. Jest to zupełnie nowy ruch typu normalnego:

Gdy jest używany przez sterastalizowane Pokémony, staje się ruchem tego samego typu co Tera danego Pokémona i pokazuje swoją ogromną moc. Użyj go w odpowiednim momencie, aby zmienić przebieg bitwy.

Jak wam się podobają nowości zapowiedziane przez twórców? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: youtube, pokemon.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!