Ciekawostki

Polacy wśród nowych technologii czują się świetnie

przeczytasz w 1 min.

Ponad połowa z nas coraz lepiej odnajduje się w świecie wypełnionym nowymi technologiami i elektronicznymi gadżetami.

Mamy dla was ciekawostkę. Firma Samsung opublikowała kolejne wyniki z przeprowadzonego niedawno badania (o wcześniejszych możecie przeczytać tutaj). Wiedzieliśmy już jakie podejście do świata wypełnionego nowymi technologiami reprezentują Europejczycy, a teraz skoncentrujmy się na samych Polakach.

Polacy coraz lepiej czują się w świecie nowych technologii – jesteśmy pod tym względem w czołówce Europy. Co czwarty (uściślając: 27 proc.) z nas ekscytuje się nowymi technologiami i aż 57,5 proc. korzysta z ich dobrodziejstw częściej niż jeszcze dwa lata temu. Ponadto, co trzeci z nas na co dzień korzysta z urządzeń bardziej zaawansowanych technologicznie niż potrzebuje.

Dlaczego korzystamy ze sprzętu lepszego niż tego potrzebujemy? Odpowiedź jest prosta: najczęściej podczas zakupu skupiamy się tylko na wybranych funkcjach lub wierzymy, że uda nam się wykorzystać dodatkowe opcje w przyszłości. Co ciekawe, każda z 1000 przepytanych osób zadeklarowała, że ma przynajmniej jedno urządzenie elektroniki użytkowej – 87 proc. z nas ma laptopa, 78 proc. – smartfona, a 56 proc. – „stacjonarkę”

Lubimy nowe technologie, ale nie do końca radzimy sobie z terminologią. Aż 69 proc. respondentów zadeklarowało, że ma czasem problemy ze zrozumieniem typowo technicznych określeń (choć często ten fakt jest ukrywany). Dla około 20-30 proc. z nas najbardziej niezrozumiałe są określenia „streaming”, „Internet Rzeczy” i „chmura”. To i tak całkiem niezły wynik.

„Wyniki badania pokazują, że Polacy, podobnie jak pozostali Europejczycy coraz lepiej i częściej wykorzystują nowe technologie. Widzimy także problemy w zrozumieniu niektórych funkcjonalności i określeń, które przeszkadzają w codziennym posługiwaniu się elektroniką, ale jako Samsung od lat prowadzimy programy edukacyjne, które pomagają społecznościom jeszcze lepiej rozumieć świat nowych technologii” – podsumowuje Olaf Krynicki z Samsunga.

Źródło: Samsung

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojtas626
  15
  Jakoś nie wierzę, że 70% Polaków wie czym jest „streaming”, „Internet Rzeczy” i „chmura”...
  • avatar
   piterk2006
   2
   Ja uważam, że grupa geeków i fascynatów technologii wciąż jest nieliczna. Niby wszyscy mają smartfony i laptopy, ale jak coś się zepsuje to "technicznych" (którzy umieją cokolwiek więcej niż włączenie i wyłączenie urządzenia) w swojej grupie znajomych mają