Ciekawostki

Ludzie nie przestrzegają kwarantanny i są besztani przez… drony

przeczytasz w 1 min.

Większość osób przestrzega kwarantanny i poważnie traktuje zalecenia, aby nie wychodzić za często z domu. Zwłaszcza tam, gdzie można spotkać większe skupiska ludzi. Jednak są i tacy, którzy mimo tłumaczeń i tak regularnie wychodzą, w dodatku z błahych powodów.

Policja w Hiszpanii zaczęła upominać niektórych obywateli, aby jednak pozostali w swoich domach. Robią to przy pomocy dronów, z bezpiecznej odległości.

Drony pilnują kwarantanny

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że Europa stanowi obecnie epicentrum pandemii. Wezwano kraje do stosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa i mobilizacji społeczeństwa.

W Hiszpanii również wprowadzono ograniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od soboty wszystkich obowiązuje zakaz opuszczania domów, z wyjątkiem zrobienia niezbędnych zakupów albo pójścia do pracy. Jednak nie wszyscy stosują się do tych zaleceń, a policja ma więcej pracy. 

BBC opublikowało film, który pokazuje drony latające nad miastem. Policja za ich pomocą monitoruje ulice i upomina osoby przebywające poza domami. Na poniższym nagraniu widać, że wiele osób wychodzi za zewnątrz mimo oficjalnych ostrzeżeń.

Kiedy koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się w Chinach, również korzystano z dronów. Przypominano między innymi o noszeniu masek.

Hiszpania jest czwartym z kolei krajem z największą ilością zgłoszonych przypadków koronawirusa, zaraz po Chinach, Włoszech i Iranie. Władze poprzez nakłanianie ludzi do pozostania w domach chcą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, aby pojemność szpitali nie została przekroczona. We Włoszech jest jeszcze więcej ograniczeń. Policja patroluje ulice, a każdy znajdujący się poza domem musi mieć bardzo dobry powód. Inaczej może skończyć się to nawet pozbawieniem wolności na trzy miesiące.

W Polsce na razie nie ma sygnałów o wykorzystaniu dronów do pilnowania domowej kwarantanny. Większość osób stosuje się do zaleceń i miejmy nadzieję, że tak pozostanie. No i pamiętajmy, że to może być jedyna okazja, aby pomóc w uratowaniu czyjegoś życia jedynie dzięki siedzeniu w domu. 

Źródło: BBC

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maksimum
  2
  Wlasnie, specjalnie ktos tego wirusa tworzyli
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Globalny rząd cieni może być z siebie zadowolony, dzięki wirusowi niewiele groźniejszemu od zwykłej grypy, globalnej propagandzie mediów, zakłamywaniu statystyk, uciszaniu uczciwych lekarzy i opłacalnym gadającym głowom na garnuszku mafii farmaceutycznej - zamienił Ziemię w globalne więzienie w ciągu ledwie kilku miesięcy.

   Przepowiednia Orwell-a rozgrywa się na naszych oczach.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -3
    A jakimi dronami latają?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Tak swoją drogą w pl z tego co mi brat napisał nawet drony nie potrzebne wystarczą donosy starych debili że w czasie "kryzysu" idziesz sobie na osiedlowy drążek i już jedzie straż miejska dlaczego pan nie siedzi w domu co za czasy dobrze że mnie nie ma już .
     • avatar
      cARALooH
      0
      Ile wam płacą za pisanie bzdur odnośnie epidemii ?