Technologie i Firma

Polska stacja Hyperloop może stanąć w Dubaju

przeczytasz w 1 min.

Zespół Hyper Poland z Politechnik Warszawskiej i Wrocławskiej zakwalifikował się do ścisłego finału Dubai Hyperloop Competition.

1000-1100 km/h – nawet do takich prędkości rozpędzać ma się Hyperloop, nowy pomysł na transport krajowy i międzynarodowy zaproponowany przez Elona Muska. Firm, które na całym świecie próbują go urzeczywistnić jest wiele. Swoich sił na tym polu próbuje także ekipa Hyper Poland, która jest coraz bliżej rozpoczęcia projektu.

Hyper Poland to zespół, na który składają się profesorowie, absolwenci i studenci Politechnik Warszawskiej i Wrocławskiej oraz inżynierowie z firm projektowych. Choć ich projekt nie wygrał w międzynarodowym konkursie SpaceX, zdołali oni uzyskać finansowanie w Polsce, co pozwoliło im kontynuować prace nad prototypem.

Od czegoś trzeba zacząć i gdy nadarzyła się taka okazja, zespół Hyper Poland zdecydował się ją wykorzystać. W mijającym tygodniu odbył się Dubai Hyperloop Competition – konkurs na najlepszy projekt stacji Hyperloop, która w przyszłości stanąć ma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Hyperloop Hyper Poland stacja

Projekt należało wykonać w 48 godzin. Okazuje się, że Polacy poradzili sobie świetnie i zakwalifikowali się do ścisłego finału, jako jeden z siedmiu zespołów. Teraz pojedzie do Dubaju, by tam powalczyć o zwycięstwo i przyłożyć się do – być może – rozpoczęcia nowego rozdziału światowego transportu. 

Stacja będzie bowiem towarzyszyła pierwszemu na świecie Hyperloopowi, który w Dubaju postawi firma Hyperloop One. Będzie to obiekt testowy, który ma jednak mieć realne zastosowanie – posłuży do transportu towarów pomiędzy portem a magazynami. To niezwykle ważny pierwszy krok.

Hyperloop Hyper Poland stacja wejście

Trzymamy kciuki!

Źródło: Hyper Poland. Wszystkie grafiki należą do Hyper Poland

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    d i l
    1
    Pod zaparkowane w pobliżu Lambo projekt jak znalazł. Za stokrotki łapka w górę ;)