Smartfony

Ponad 400 mln smartfonów z eSIM do 2022 roku - wedle prognoz

przeczytasz w 1 min.

Rozwój standardu ma przyśpieszyć za sprawą nowych iPhone'ów, z których premierą mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu. Tak przynajmniej zakładają analizy ABI Research.

To nie Apple jako pierwszy zaprezentował smartfona z wyświetlaczem posiadającym notcha czy zrezygnował ze złącza słuchawkowego. Mimo tego to właśnie temu producentowi przypisywana jest popularyzacja obydwu trendów. Być może podobnie będzie w przypadku rozwoju standardu eSIM.

Oczywiście na ten moment nie można jeszcze o takowym mówić. Założenia są jednak coraz śmielsze. Wedle najnowszych analiz ABI Research, w 2022 roku na rynku znajdować będzie się około 420 mln smartfonów z eSIM. Rozwój standardu ma przyśpieszyć za sprawą nowych iPhone'ów, z których premierą mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu.

Wszystkie 3 modele (iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone XR) oferują dualSIM w konfiguracji nanoSIM + eSIM (wyłączając rynek chiński). ABI Research zaznacza, co zresztą nie zaskakuje, iż początkowo również pozostali producenci stawiać będą na tego typu rozwiązanie. Do nowego standardu trzeba bowiem powoli przyzwyczajać nie tylko użytkowników, ale i operatorów. Nie wypada dziwić się też sugestiom, iż za Apple pójdą przede wszystkim inni z dużych graczy rynku smartfonów - Samsung i Huawei.

Więcej o eSIM dowiecie się z artykułu eSIM w Polsce - kiedy, gdzie i co daje.

Źródło: abiresearch, apple (foto)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Q'bot
    2
    Za dużo z tym kombinacji by się w Kaczogrodzie przyjęło... U nas większość kupuje telefon niezależnie od operatora i jakiejkolwiek umowy, w przeciwieństwie do Hamburgerów.