Internet

Odwiedzaliście PornHub? Mogliście złapać jakieś świństwo

przeczytasz w 1 min.

W serwisie PornHub wyświetlane były reklamy, prowadzące do złośliwego oprogramowania, które przynosiło zyski cyberprzestępcom.

Użytkownicy internetowego serwisu PornHub byli „przez ponad rok”, jak informuje firma Proofpoint zajmująca się cyberbezpieczeństwem, narażeni na infekcję przez złośliwe oprogramowanie ukryte pod banerami reklamowymi. 

To, co w rzeczywistości było odnośnikami do złośliwego oprogramowania, udawało komunikaty o konieczności instalacji aktualizacji przeglądarki internetowej lub wtyczki Adobe Flash. Mniej doświadczeni użytkownicy mogli więc dać się nabrać, co owocowało instalacją programu Kovter, który odwiedza sobie strony z reklamami, aby zdobywać pieniądze. 

„O ile w tym przypadku złośliwe oprogramowanie dokonywało oszustw reklamowych, równie dobrze mogło to być ransomware [oprogramowanie żądające okupu w zamian za odblokowanie zaszyfrowanych wcześniej plików – przyp.] lub jakikolwiek inny szkodnik” – zwracają uwagę eksperci z Proofpoint. 

Pornhub, który notuje 26 miliardów wizyt rocznie, co czyni go najpopularniejszym serwisem z treściami dla dorosłych, odmówił komentarza. To jednak problem dotyczący nie tylko tej witryny – w 2016 roku firma Google usunęła 112 milionów nieodpowiednich reklam (wśród których, obok banerów promujących nielegalne produkty lub wprowadzających w błąd, znajdowały się też prowadzące do złośliwego oprogramowania), jak informuje Mark James z firmy ESET.

Źródło: The Guardian

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shadowman333
  26
  Ja nie wchodziłem, ale kolega wchodził. Dzięki za informację, przekażę mu. ;)
  • avatar
   czorcik696
   14
   uffff... Dobrze, że ja nie korzystam z takich portali. BTW, napiszcie jeszcze czym usunąć takie złośliwe oprogramowanie, bo się innym może przydać.
   • avatar
    3ndriu
    6
    Muszę powiedzieć temu koledze.
    • avatar
     kitamo
     5
     kiłaa kiłunia :D
     • avatar
      mesjan
      3
      Albo się złapać za jakieś świństwo ;)
      • avatar
       Silver
       3
       Nieźle. Rozumiem zarazić się uprawiając seks na żywo, ale zarazić się online?
       • avatar
        Radical
        3
        Łysy z brazzers zarażał.
        • avatar
         wiktorn86
         3
         Znaczy się taki baner jak teraz widzę nad rubryczką do wpisywania komentarzy? Że wygrałem ku**fona?
         • avatar
          pablo11
          1
          Nic nie robię, tylko chodze po PornHubach i instaluje oprogramowanie zaproponowane przez reklamy. Tylko ja nie kojarzyłem tej witryny ??