Pamięć flash

Pretec pokazał 100-gigabajtową kartę CompactFlash

przeczytasz w 1 min.

Na trwających w niemieckiej Kolonii targach Photokina firma Pretec pokazała swoje najnowsze dzieło, bijąc przy okazji rekord pojemności nośnika CompactFlash. Przypomnijmy, że targi Photokina rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 28 września. Jest to największa tego typu impreza poświęcona fotografii organizowana raz na dwa lata.

Pretec przedstawił kartę 100GB o szybkości 233x co oznacza, że karta potrafi rozwinąć prędkość nawet do 35 MB/s. Na tym jednak nie koniec nowości. Tańszym modelem będzie karta o pojemności jedynie 64 gigabajtów. Ponadto producent wprowadzi wkrótce na rynek szybsze, lecz nieco mniej pojemne CF. Będą to modele 32- i 50-gigabajtowe – 333x, maksimum 50MB/s.

Niestety za te rewelacje przyjdzie nam sporo zapłacić. Fotograf, któremu zależeć będzie na najnowszych CF będzie musiał zapłacić około 400 dolarów za 64-gigabajtowy model 233x. Z kolei szybszy 32-gigabajtowy 333x będzie kosztował aż 630$. Pozostałe karty powinny pojawić się na rynku z końcem br. roku.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Taaa...pytanie tylko ile aparatow posiada kontroler zdolny mapowac 100GB lub wykorzystac szybkosci wyzsze od 266x!! Wyglada to na zagranie czysto marketingowe - w dodatku jesli karta nie bedzie powszechnie dostepna to zwykly papierowy launch...