Wideorejestratory

Wideorejestrator Full HD z Polski - Prido i5 uchroni przed niezasłużonym mandatem

przeczytasz w 1 min.

Na drodze może stać się wiele, a przy odrobinie pecha wszystko może wskazywać na twoją winę. Nagranie z wideorejestratora może cię w takiej sytuacji uchronić przed niesłusznie wystawionym mandatem. W ofercie polskiego producenta Prido pojawił się nowy model: i5. Co go cechuje?

Wideorejetrator Prido i5 to sprzęt, który pomoże ci za dnia i w nocy

Prido i5 ma 6-warstwową, szklaną soczewkę i Sony Exmor IMX323 – sprawdzony sensor, który znajdziemy też w wielu konkurencyjnych konstrukcjach (mają go między innymi Navitel R1050, Xiaomi Mi Dash Cam i Xblitz Trust). Możemy więc przypuszczać, że wideorejestrator dobrze będzie sobie radził z nagraniami nie tylko w dzień, ale też po zmroku, gdy jedynymi źródłami światła są latarnie i samochodowe reflektory. O to, by wszystko wyglądało jak należy, dbają też algorytmy optymalizujące poziom naświetlenia obrazu.

Prido i5 wideorejestrator

Jeżeli chodzi o parametry nagrywania, to nowość polskiego producenta reprezentuje na papierze poziom zbliżony do konkurencji. Rozdzielczość to Full HD, a płynność utrzymywać ma się na poziomie 30 klatek na sekundę. Wypada natomiast zwrócić uwagę na dość szeroki obiektyw – jego kąt widzenia wynosi 150 stopni, więc w kadrze uchwyconych może zostać wiele cennych szczegółów.

Jak to wideorejestrator, Prido i5 nagrywa w pętli, czyli nowy materiał nadpisuje stary. Oczywiście w przypadku detekcji jakiegokolwiek zdarzania – a wbudowany czujnik wykrywa uderzenia i gwałtowne hamowanie – fragment jest odpowiednio zabezpieczany. Wspomniany czujnik rejestruje zdarzenia także wtedy, gdy sama kamera nie nagrywa, zmieniając wówczas ten stan rzeczy. Jeśli więc ktoś uderzy w nasze auto na parkingu i spróbuje uciec, będziemy mieli na to dowód.

Ile kosztuje polski wideorejestrator Prido i5? 

Wideorejestrator Prido i5 ma też 2-calowy wyświetlacz, a jego cena wynosi około 320 złotych. Czy po tym, co o nim przeczytaliście, uważacie, że jest to kwota, jaką warto wydać na to urządzenie? 

Prido i5 pudełko

Źródło: Prido

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  belliash
  4
  Fajna reklama, a gdzie jakis test?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   mi w tych wideo rejestratorach brakuje jednej ważnej rzeczy ...... w takiej cenie to ja chcę komplet, kamerę na przód, i drugą na tył. niech ze sobą gadają do wyboru radiem lub kablem, plus do tego podgląd cofania z kamery tylnej. tył nie musi już mieć mega rozdziałki.

   niestety te wszystkie oferty to jest cały czas jeden wideorejestrator.