Technologie i Firma

Przełącznik Netis PE6328GF to sposób na dobry Internet w firmie

przeczytasz w 1 min.

Firma Netis wprowadziła do swojej oferty 24-portowy przełącznik PE6328GF dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Szybki, stabilny i niezawodny – taki powinien być Internet w firmie. Z jednej strony zależy to od operatora, z drugiej – od dobrze przygotowanej infrastruktury sieciowej wewnątrz przedsiębiorstwa. W osiągnięciu sprawnego połączenia dla od kilkunastu do kilkudziesięciu stanowisk pomocny może okazać się wysokiej jakości przełącznik. Firma Netis twierdzi, że jej PE6328GF właśnie taki jest.

PE6328GF firmy Netis to przełącznik, który oddaje do dyspozycji administratora 24 gigabitowe porty RJ-45 oraz 4 gigabitowe porty SFP, co oznacza, że mamy tutaj do czynienia z prędkościami, mogącymi dochodzić do 1000 Mb/s. Taka liczba gniazd sprawia, że urządzenie powinno sprawdzić się w średnich i dużych przedsiębiorstwach, które podłączą dzięki temu do sieci stanowiska pracownicze.

Istotną cechą przełącznika Netis PE6328GF jest zasilanie typu PoE, w którym energia potrzebna do działania jest dostarczana przy pomocy standardowego przewodu Ethernet – dla każdego portu maksymalnie 30 watów. 

Przełącznik Netis PE6328GF jest zgodny z najpopularniejszymi standardami IEEE oraz zapewnia maksymalne bezpieczeństwo połączenia z siecią. Wspomnieć należy przede wszystkim o ochronie danych przez ACL (lista kontroli dostępu do plików) i ARP (dynamiczna inspekcja) i MAC Binding. Całości dopełniają dodatkowe opcje, takie jak możliwość ustalania priorytetów dla konkretnych portów.

Netis PE6328GF jest już dostępny w sprzedaży. Cena przełącznika to 1699 złotych.

Źródło: Netis

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sarna
  4
  Jako przełącznik (switch) to urządzenie raczej jest przeznaczone dla małych przedsiębiorstw. Dla średnich lub dużych powinno być wyposażone w parę portów SFP+ (10Gb).
  Nadaje się do podsieci telefonów VoIP lub kamer.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   przełącznik przełącznik. to jest switch, router, czy switcho-router? wątpię by mógł on zastąpić firewalla.