Ciekawostki

Przezroczyste OLED-y są jak okna nowej generacji

przeczytasz w 1 min.

Przezroczysty wyświetlacz to coś, co robi olbrzymie wrażenie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłości będziemy się o tym przekonywać na każdym kroku.

Przezroczyste wyświetlacze to już nie tylko ciekawostka

Przezroczyste wyświetlacze wreszcie na dobre wychodzą poza targowe wystawy i trafiają do domów (jak telewizor Xiaomi Mi Lux) albo też do przestrzeni publicznej – jak w tym przypadku. Firma LG dostarczyła panele, które zostaną zamontowane w dwóch liniach chińskiego metra: „szóstce” w Pekinie i „dziesiątce” w Shenzhen. 

LG wyprodukowało przezroczyste panele OLED o przekątnej 55 cali. Na wyświetlaczach, które zostaną umieszczone na oknach, będą pojawiać się aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o rozkładach i przesiadkach, aktualnej lokalizacji i pogodzie czy wreszcie najróżniejsze komunikaty i aktualności. Dodajmy na marginesie, że konkretnie mówimy o 38-procentowej przezroczystości. 

Owszem, wygląda to świetnie, ale to nie koniec atutów

Rozwiązanie ma nie tylko efektownie wyglądać, ale też mieć praktyczne atuty. Po pierwsze – okno pozostanie przejrzyste, po drugie – nie będzie trzeba marnować materiałów ani przestrzeni na rozwieszanie komunikatów czy rozkładów i wreszcie – zagwarantuje pasażerom dostęp do zawsze aktualnych informacji. 

Jeśli pomysł się spodoba, to LG jest gotowe do współpracy z kolejnymi partnerami i dostarczenia większej liczby takich paneli, aby tych samych korzyści mogli doświadczać pasażerowie innych linii metra – nie tylko w Chinach. Przezroczyste wyświetlacze mogą być też stosowane w sektorze handlowym (przede wszystkim w sklepowych witrynach) oraz w przestrzeniach wystawienniczych. 

Źródło: Yahoo! Money, Engadget, Gizmochina

Czytaj dalej o OLED-ach: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  guru43
  4
  Myślałem, że to screen z Cyberpunk 2077
  • avatar
   bankaigoku
   3
   Niesamowite, to teraz czekamy na kolejny wynalazek z marzeń, czyli pełne hologramy.
   • avatar
    rrrrrr
    2
    I to się nazywa postęp.