Pralki

Ukryta funkcja w pralce. Warto z niej korzystać

przeczytasz w 2 min.

Każdy z nas korzysta z pralki, ale nie wszyscy dobrze znają jej funkcje. Praktycznie każdy model oferuj specjalny przycisk, który ułatwia czyszczenie szuflady na płyny i proszek.

Mało kto dzisiaj wyobraża sobie życie bez pralki. Urządzenie to stało się nieodłącznym elementem wyposażenia współczesnych domów, zapewniając wygodę i oszczędność czasu w codziennym życiu. Dzięki pralce, pranie ubrań stało się niezwykle proste i efektywne, eliminując potrzebę ręcznego prania, które było niegdyś czasochłonne i męczące. 

W wielu domach pralka jest używana praktycznie codziennie, zwłaszcza w większych rodzinach, gdzie ilość brudnych ubrań szybko się gromadzi. Dzięki różnorodnym programom prania, pralki są w stanie skutecznie usuwać różne rodzaje zabrudzeń, dbając jednocześnie o delikatne tkaniny. 

Jak oczyścić szufladę na proszek?

Pralka, choć niezastąpiona w codziennym życiu, również wymaga regularnego czyszczenia, aby działała sprawnie. Jednym z najtrudniejszych elementów do utrzymania w czystości jest szuflada na płyny i proszek, która podczas każdego prania ma kontakt z detergentami, zostawiającymi osad. Zaniedbanie jej czyszczenia może prowadzić do nieprzyjemnych zapachów i mniejszej skuteczności prania. 

Szuflada na proszek
Większość nowych pralek pozwala na łatwe wyjącie i wyszczyszczenie szuflady na proszek

W większości nowych pralek można łatwo wyjąć szufladę na detergenty. Wystarczy wysunąć ją do pozycji, jak przy wsypywaniu proszku, a następnie nacisnąć niebieski przycisk, aby zwolnić blokadę. Dzięki temu będzie można całkowicie wyjąć szufladę.

Aby wyczyścić szufladę pralki z osadów proszku, należy ją wyjąć i namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu przez około 30 minut. Następnie użyj szczoteczki do zębów, aby dokładnie usunąć resztki proszku i opłucz szufladę pod bieżącą wodą przed ponownym włożeniem.

Lepsze pranie i dłuższa praca pralki

Wyjęcie szuflady na detergenty znacznie ułatwia czyszczenie pralki, umożliwiając usunięcie osadów z proszku. To proste działanie pomaga utrzymać wysoką jakość prania, zapobiegając gromadzeniu się brudu i resztek detergentów. Dzięki regularnemu czyszczeniu pralki, zapewniamy sobie nie tylko lepszą jakość prania, ale także przedłużamy żywotność urządzenia.

foto: Adobe Stock

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  16
  "Ukryta funkcja w pralce" - wyjmowana szuflada, omg
  • avatar
   Klops
   8
   Gdzie to znajdę we Frani? Bo szukam i szukam i nic.
   • avatar
    Konto usunięte
    7
    Paweł Maziarz może spodziewać się pozwów od producentów różnych urządzeń. Zdradza ukryte szuflady, przyciski i funkcje, gdzie producenci robią wszystko, żeby to nie wyszło na światło dzienne. Jak jeszcze napisze jaką funkcję ma pstryczek przy framudze drzwi, to następne artykuły będzie pisał z celi:
    - Ukryta funkcja taboretu więziennego. Mało który osadzony o niej wie.
    - Jakie najbardziej prądożerne urządzenia można trzymać na celi?
    • avatar
     gormar
     2
     Większy problem to fakt, że ludzie często nie wiedzą o potrzebie pozostawienia otwartych drzwiczek do pralki aż w środku spadnie znacząco wilgotność. To pozwala utrzymać gumy oraz łożyska w lepszym stanie przez dłuższy czas.
     • avatar
      digitmaster
      1
      U mnie szuflady się nie czyści, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Wsypuję raz na 2 miesiące 3 kg proszku do zasobnika i pralka sama sobie go dozuje bez kontaktu z wodą.
      • avatar
       vacotivus
       1
       Hahhahahahahahahha O JPRDL!
       • avatar
        DezMond
        1
        co za bełkot, jakość i poziom waszych wypocin spadaaa diametralnie od dawna.
        • avatar
         piomiq
         0
         " należy ją wyjąć i namoczyć "... " Następnie użyj "
         Ohh, autorowi nie chciało się zmienić formy osobowej w kolejnym zdaniu.
         • avatar
          piomiq
          0
          Pralki otwierane od góry nie mają szuflady. Czy autor popełni jakiś super artykuł na temat ukrytej funkcji w takich pralkach?

          Witaj!

          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

          Połącz konto już teraz.

          Zaloguj przez 1Login