Foto

Oto jak wygląda film 4K z topowej lustrzanki APS-C Nikon D500

przeczytasz w 1 min.

Nikon udostępnił pierwsze przykładowe wideo z niedawno zaprezentowanej lustrzanki Nikon D500

Nikon D500 dron

Aparat Nikon D500, o którym wspominaliśmy przy okazji jego premiery, to bardzo wyczekiwana lustrzanka APS-C o topowych parametrach, którą można potraktować jako pełnoklatkowy Nikon D5 w miniaturze. W przenośni i dosłownie. To drugi aparat w portfolio Nikona (jest jeszcze kamera Nikon KeyMission 360), który dysponuje trybem 4K, a także trzeci lub czwarty, zależnie od punktu widzenia, aparat lustrzanka na rynku, który rejestruje filmy 4K (po Canon 1D C oraz Leica S).

Nikon D500 pozwala na rejestrację wideo 4K w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli przy klatkarzu 30,25 lub 24 kl/s. Możliwe jest także tworzenie filmów poklatkowych na podstawie zdjęć wykonanych aparatem. Tryb 4K jak już wspominaliśmy, w D500 jak i D5, wykorzystuje tylko fragment kadru. Oznacza to, że w tym przypadku trudniej będzie uzyskać ujęcia o szerokim polu widzenia gdyż konieczny będzie obiektyw szerokokątny. W D500 wyjątkowo.

Pierwsze przykładowe wideo z Nikona D500 składa się właśnie z takich ciasnych lub rejestrowanych ze sporego dystansu ujęć. Nie to jednak jest najważniejsze, ale możliwość przyjrzenia się jakości nagrania. Jak waszym zdaniem Nikon D500 radzi sobie z filmowaniem w 4K? Jest rewelacyjnie, czy tylko bardzo dobrze?

Źródło: Nikon Europe

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stasiek_Zabojca
  14
  Filmik wygląda super, ale mam pewne zastrzeżenia co do pokazywania tego typu filmików na YT. Nie od dziś wiadomo, że You Tube mocno kompresuje filmiki. Pomimo to ujęcia wyglądają rewelacyjnie, ale znając YT, w rzeczywistości są jeszcze lepsze odpalane bezpośrednio z pliku. Internet cierpi na brak odtwarzacza który pozwalałby odtwarzać nieskompresowane filmy w przeglądarce. Nie musi to być jakiś wielki serwis z filmami tylko takiego typu, bo to zajmowałoby ogromne ilości miejsca i wymagałoby potężnych serwerów, ale np. taki Nikon ma swoje serwery(lub gdzieś je wynajmuje) z których hostuje swoje strony internetowe i np. za pomocą takiego odtwarzacza można by od czasu do czasu wrzucić jakiś film bez kompresji. Serwery na pewno by nie ucierpiały na kilku takich filmach.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   'Reporterzy' Benchmarka w natarciu.
   "wideo 4K w rozdzielczości 3840 x 2160"
   To jest normalnie jak jedzenie szkła...
   To coś w stylu:
   4 kołowy samochód o 3 kołach.

   Nawet sam producent dodał to nieszczęsne UHD.
   W ogóle to niepoważnym jest reklamowanie aparatu możliwością rejestracji 4K, podczas gdy mowa jest o UHD.

   Jak już ktoś wyżej wspomniał, GH4 "robi" prawdziwe 4K, i nie musi się uciekać do oszustwa.
   A już na pewno nie powinni robić tego newsmeni na takim portalu jak ten.
   Może redakcja Benchmarka zatrudni kogoś i doedukuje swoich ludzi?

   Przykro mi, że to mówię, no ale ile razy można zwracać uwagę portalowi, który zajmuje się nowinkami technologicznymi?
   • avatar
    dolph
    1
    GH4 robi to od dawna, a w połączeniu z SpeedBoosterem można cuda tym sprzętem robić :) V-log również daje czadu z rozpiętością tonalną.
    • avatar
     vegasnight9
     0
     FU...K MAM LĘK WYSOKOŚCI
     • avatar
      playground
      0
      do NX1 jeszcze mu kawalek
      • avatar
       Baleryon
       0
       Zdaje się, że winno być "klatkaż" (jak "woltaż"). Ładne słowo swoją drogą.
       • avatar
        Kieresz
        0
        materiały promocyjne = zazwyczaj sciema....ze tylko wspomne afere z GP3 gdzie materialy promocyjne byly nagrywane sprzetem 10 razy drozszym.....