Konsole do gier

PS4: aktualizacja 3.00 to nie tylko poprawa stabilności

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
59 komentarzy Dyskutuj z nami

Wśród najważniejszych nowości możliwość prowadzenia transmisji za pośrednictwem YouTube'a.

PS4 aktualizacja

Firma Sony prowadzi obecnie beta testy najnowszej wersji oprogramowania PlayStation 4 oznaczonej numerem 3.00, która ukazać ma się za kilka tygodni. Okazuje się, że oprócz standardowych „poprawek stabilności”, konsole w naszych domach doczekają się też kilku nowych, konkretnych funkcji. 

Czego konkretnie należy się spodziewać? W menu głównym pojawią się Wydarzenia – znajdziemy tam odnośniki, dzięki którym nie ominą nas ciekawostki i nowości związane z marką PlayStation. Funkcja Społeczności (jako dział menu Przyjaciół) pozwoli natomiast wyszukiwać użytkowników o podobnych zainteresowaniach i preferencjach.

Zakładka Teraz grane to z kolei możliwość zobaczenia uruchomionych w danym momencie gier przez inne osoby – użytkownik będzie mógł dołączyć do zabawy, rozpocząć własną grę lub wysłać prośbę o udostępnienie transmisji wideo. Przeprojektowane zostanie również menu Wiadomości. Dużymi nowościami będą też możliwości publikowania 10-sekundowych nagrań na Twitterze oraz prowadzenia transmisji za pośrednictwem YouTube’a. 

Co poza tym? Poprawiona stabilność, możliwość przyspieszenia przewijanego tekstu, opcja komentarzy aktywności w zakładce Co nowego, możliwość włączenia filtra rodzicielskiego, funkcje ułatwienia dostępu przy odtwarzaniu płyt Blu-ray i DVD oraz wiele, wiele więcej. W tym miejscu trzeba też dodać, że lista zmian i nowości nie została jeszcze zamknięta i oficjalnie potwierdzona.

Źródło: VG247

Komentarze

59
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zurawina18
  Kiepsko to wygląda. Jakieś małe zmiany zrobione na kolanie ale ciągle brakuje kluczowych funkcji znanych z Xbox One:

  - kiedy Sony doda kompatybilność wsteczną z grami z PS3? Xbox to będzie miał jesienią. Kiedy pojawi się na PS4?

  - kiedy pojawi się strumieniowanie gier na PC tak by móc grać gdy ktoś inny zajmuje główny TV do którego podpięta jest konsola.

  - kiedy pojawi się obsługa zewnętrznych dysków twardych tak by dało się na nich instalować gry?

  - kiedy pojawi się obsługa multimediów znana z Xbox? Choćby podstawowe sprawy jak MKV z napisami, kodeki H265 HEVC, FLAC, Dolby Digital czy DLNA oraz MIRACAST?

  - kiedy pojawi się wielozadaniowość? Na Xbox One w czasie gry można na chwilę przełączyć się np. na YouTube by zobaczyć jakiś gameplay z fragmentem po czym wrócić do gry. Na PS4 musimy zamknąć grę jeżeli chcemy przejść do innej aplikacji

  - itd...


  Od wersji 3.0 oczekiwałbym jakichś większych zmian skoro przez cały rok nic nie robili. Mogliby przynajmniej dodać pełną kompatybilność wsteczną z grami z PS3. Skro działa to na Xbox to równie dobrze mogłoby to działać na PS4
 • avatar
  Konto usunięte
  -sony potwierdziło że nie bedzie kompatybilności wstecznej

  -serio tego wymagasz? nwm jaka korporacja posada windows i xbox?

  -tego nwm

  -DLNA już jest


 • avatar
  Konto usunięte
  oby tylko dali możliwość robienia screenów w PNG(właściwie tylko to jest mi potrzebne).
 • avatar
  zielony666
  Po cholerę ta wsteczna kompatybilność. Moja kupka wstydu rośnie. FarCry4 - grałem z 30minut, Alien Isolation - 2 godziny, Dying Light - 2,5 godziny, Indyków z PSplusa nawet nie tykam... Wstyd się przyznać ale w Bloodborne grałem z godzinkę i niezbyt mi podeszła:/.
 • avatar
  Luiso
  Brak wstecznej kompatybilnosci to najlepsza decyzja jaka sony moglo podjać. Niech się skupią na nowych grach, ew. ładnych remasterach. Od nowej konsoli wymagam tylko nowych tytułów.
  Mając pc i smart tv w zyciu bym nie wkładal plytki cd do ps4!!! Czy nawet ogladal z *mkv. To jest dla masochistów.
  p.s kolego zachwalajacy xo dlaczego nie wspominasz o gorszej oprawie graficznej tytulów emulowanych w przypadku konsoli XO?
 • avatar
  prime27pl
  A gdzie zmiana tła i avatary ?
  -1
 • avatar
  Zurawina18
  "Brak wstecznej kompatybilnosci to najlepsza decyzja jaka sony moglo podjać."

  Masz rację. Wsteczna kompatybilność na PC pomiędzy wersjami Windows to zło! Wsteczna kompatybilność na Xbox z poprzednią konsolą to także zło! Wsteczna kompatybilność pomiędzy WII-U a WII to jeszcze większe zło!

  Tylko Sony PS4 jako jedyny sprzęt do gier na rynku pozbawiony jest kompatybilności wstecznej. 4 THE PLAYERS!
  -2
 • avatar
  raffal81
  Cały czas czekam na jedną małą rzecz, komunikat na ekranie kiedy twój znajomy jest online kiedy przechodzi w offlline.

  Masakra że nadal tego nie zrobili, znając życie to i w 3.0 tego nie dadzą.
 • avatar
  decorator12
  I dziwić się ze na PS4 tyle remasterów, jeśli nawet tutaj jest mnóstwo chętnych na nie...