Technologie i Firma

Serwer NAS z PCIe i dwurdzeniowym procesorem - QNAP TS-251B zaprezentowany

przeczytasz w 1 min.

QNAP TS-251B to serwer NAS, który najlepiej ma się sprawdzić w małym biurze. Jest to jeden z niewielu modeli „domowych” z dwurdzeniowym procesorem Intel i gniazdem rozszerzeń PCIe.

Firma QNAP zaprezentowała nowy serwer NAS do małego biura lub biura domowego. Jedną z kluczowych cech charakterystycznych modelu TS-251B jest obecność gniazda PCIe.

QNAP TS-251B - „domowy” NAS z PCIe

QNAP TS-251B to dwuzatokowy serwer NAS przeznaczony do użytku w małym, na przykład domowym biurze. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J3355 taktowany zegarem 2 GHz, który do pomocy ma – w zależności od wybranego wariantu – 2 lub 4 GB pamięci RAM (a jeśli jest taka potrzeba, to można zwiększyć jej ilość do 8 GB).

Ciekawostką jest to, że NAS oddaje do dyspozycji użytkowników złącze PCIe, które umożliwia wygodne rozszerzanie jego funkcjonalności. Wśród dostępnych akcesoriów znajdują się: karta USB 3.1 Gen 2, bezprzewodowy adapter sieciowy czy karta QM2 (dająca dostęp do funkcji M.2 SSD caching i łączności 10 GbE).

QNAP TS-251B NAS

„TS-251B to nasz pierwszy »domowy« NAS ze złączem PCIe, pozwalającym użytkownikom na rozbudowanie zakresu funkcji swojego urządzenia i dopasowanie go do swoich potrzeb” – skomentował Jason Hsu, product manager firmy QNAP.

Co ma do zaoferowania nowy QNAP NAS?

Serwer QNAP TS-251B został również wyposażony w port Gigabit LAN oraz cechuje się obsługą 2,5- i 3,5-calowych dysków SATA 6 Gb/s (z hot-swap). Z kolei na liście dostępnych funkcji odnajdujemy między innymi: sprzętowe szyfrowanie Intel AES-NI oraz migawki (ułatwiające i przyspieszające odzyskiwanie danych).

QNAP TS-251B dyski

Użytkownik ma również oczywiście dostęp do App Center, czyli bazy aplikacji, takich jak zaawansowana wyszukiwarka Qsirch, automatyzujące operacje IFTTT Agent i Hybrid Backup Sync czy służące do udostępniania i synchronizowania danych Qsync i Hybrid Backup Sync.

Więcej informacji o QNAP TS-251B znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.

Źródło: QNAP

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bonio89
  0
  #synologylepsze
  Ale tak na poważnie to QNAP ma fajny sprzęt ale mogli by popracować nad softem. DSM jest obecnie najlepszy ale na próżno szukać NASa od Synology z HDMI.

  Marzy mi się urządzenie które będzie routerem z wifi, odtwarzaczem video (z HDMI-CEC) i dyskiem sieciowym z dopracowanym softem (np kodi uruchamiane jako VM, obsługa dockera, apka na androida itp.)