Procesory

Procesory Qualcomm Snapdragon 800 do masowej produkcji trafią pod koniec maja

przeczytasz w 1 min.

Qualcomm jest już coraz bliżej od udostępnienia producentom sprzętu mobilnego swojego najnowszego układu - Snapdragon 800.

Qualcomm Snapdragon 800 procesor masowa produkcja w maju

Producenci tabletów i smartfonów przy produkcji swoich urządzeń korzystają z procesorów różnych firm. Bez wątpienia bardzo dużą popularnością cieszą się układy, które przygotowuje Qualcomm. Do jego oferty trafi wkrótce kolejny układ - Snapdragon 800.

Obecnie najwydajniejszym procesorem Qualcomma jest Snapdragon 600. Nic dziwnego, że nalazł się on w topowych absolutnie smartfonach, takich jak HTC One, Samsung Galaxy S4 czy LG Optimus G Pro. Urządzenia te oferują ogromną wydajność, ale prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawią się konkurenci, którzy pochwalić będą mogli się jeszcze większą mocą.

Stanie się tak wtedy, gdy nowe smartfony zaczną napędzać układy Snapdragon 800, które wedle producenta będą zdecydowanie mocniejsze od Snapdragon 600. Niespotykaną dotąd na rynku mobilnym wydajność zapewnić mają cztery rdzenie Krait 400 taktowane zegarem do aż 2,3 GHz, interfejs pamięci 2x32 LPDDR3 oraz nowy układ graficzny Adreno 330 (ponoć o 50% wydajniejszy od Adreno 320).

Jeden z pracowników firmy Qualcomm, Yufei Wang, ogłosił ostatnio, że procesory Snapdragon 800 do masowej produkcji trafią pod koniec maja. Niestety jednocześnie trudno stwierdzić, kiedy dokładnie pojawią się pierwsze urządzenia nimi napędzane i który z producentów najszybciej wypuści je na rynek. Na obecną chwilę najbardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że będzie to LG.


Źródło: phonearena, digitaltrends, youtube

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arved
  9
  Może tak 50% wydajniejsze baterie, a nie ciągle tylko w wydajność.. Mam w swoim Smartphonie 2 rdzenie i w zupelnosci mi to starcza.
  • avatar
   daker836
   4
   Czyżby plotki o Nexusie 5 mówiły prawde?

   • avatar
    piotrek8x
    0
    No spoko dobrze że rynek się rozwija, ale według mnie to wydajność choćby S3 jest ponad wymagania 95% użytkowników.
    • avatar
     Graifitifiz
     -1
     Rdzenie te same, więc zwiększyli tylko taktowanie. A to oznacza nie tylko wzrost wydajności o 50%, ale także wzrost zużycia prądu o co najmniej 50%...
     • avatar
      majster-b
      -1
      Kolejna wojna na numerki... tylko po co? To jak wojna na megapixele w fotografii - do niczego to nie prowadzi. Chyba tylko do tego aby tyrać i kupować, kupować i tyrać i tak w koło. Moja Lumia 800 ma jeden rdzeń 1,2GHz bodajże i chodzi płynnie, dzwoni, łączy się z czym tylko można, nawiguje i robi 1000 innych rzeczy których w ogóle nie potrzebuje... co można jeszcze robić aby potrzebne były te 4x2,3GHz??