• benchmark.pl
  • Mobile
  • Qualcomm zajmuje stanowisko w sprawie doniesień o problemach procesora Snapdragon 810
Mobile

Qualcomm zajmuje stanowisko w sprawie doniesień o problemach procesora Snapdragon 810

przeczytasz w 1 min.

Firma Qualcomm ma bez wątpienia całkiem dobrą prasę i najwyraźniej nie chce dopuścić do tego, aby uległo to zmianie.

Snapdragon 810 procesor

Firma Qualcomm ma bez wątpienia całkiem dobrą prasę i najwyraźniej nie chce dopuścić do tego, aby uległo to zmianie. W związku z tym bardzo szybko zainteresowano się ostatnimi spekulacjami wokół nowego, wyczekiwanego procesora Snapdragon 810.

Przypomnijmy, iż chodzi tutaj o ostatnie doniesienia, wedle których producent ma spore kłopoty ze swoim najnowszym układem. Sugerowano nie tylko problemy z temperaturą, ale także kontrolerem pamięci RAM i układem graficznym Adreno 430. Zaowocować miało to wydłużeniem prac, a zatem jednocześnie także późniejszym debiutem nowego procesora na rynku. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta nic takiego nie będzie miało jednak miejsca.

W krótkim komunikacie nie zdementowano wprawdzie powyższych rewelacji, ale zagwarantowano, iż pierwsze smartfony z procesorem Snapdragon 810 pojawią sie zgodnie z planem - w pierwszym kwartale przyszłego roku.

"Mogę powiedzieć, że wszystko w kwestii debiutu Snapdragon 810 pozostaje bez zmian i oczekujemy, że pierwsze komercyjne urządzenia z tym układem będą dostępne w pierwszym kwartale 2015 roku." - Jon Carvill, Senior Director of Public Relations firmy Qualcomm

Zapewnienia bez wątpienia mogą cieszyć, o ile rzeczywiście wszystko jest w porządku, a powyższy komunikat to nie jedynie tzw. zasłona dymna.

Źródło: gsmarena, windowsphonetech

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -11
    Po premierze 805 nie widzę sensu wypuszczenia 810. Skoro juz 801 przy pomocy 2gb ram działa bez problemu. Według mnie to tylko wymuszanie na kliencie kupowania nowych produktów. Jak np. Intel wypuszcza nowy procesor to ma to sens bo wymagania rosną, gry sa coraz lepsze i coraz lepsze komputery muszą je robić. Ale po jaką cholerę w smartfonie super mega podzespoły skoro gry(naprawdę dobre!!) wychodzą dość rzadko a i tak będą działać bez problemu na 801. A do zwykłego korzystania bądź pracy na plikach biurowych nawet kilku naraz z pewnością nie jest potrzebny tak mocny telefon.