Mobile

Qualcomm zapowiada procesor Snapdragon 820 z rdzeniami Kryo

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Targi MWC 2015 to nie tylko nowe smartfony i tablety.

Qualcomm zapowiada procesor Snapdragon 820

Targi MWC 2015 to nie tylko nowe smartfony i tablety. Do Barcelony zawitał Qualcomm, który również promował swoje produkty i zdecydował sie ujawnić pierwsze konkrety na temat nowego procesora mobilnego - Snapdragon 820.

Mowa tu o następcy układu Snapdragon 810, a więc obecnie najwydajniejszej konstrukcji firmy i tym samym jednej z najpotężniejszych konstrukcji napędzających urządzenia mobilne.

Snapdragon 820 będzie rzecz jasna procesorem 64-bitowym. Producent zdecydował się na architekturę ARMv8 i rdzenie Kryo, tym samym rezygnując z big.LITTLE. Nie jest jednak jeszcze jasne czy wyprodukowany zostanie on w 14, czy 16-nanometrowym procesie technologicznym.

Prototypowe urządzenia napędzane przez Snapdragon 820 powinny zostać pokazane za kilka miesięcy. Masowa produkcja nowych układów ruszy jednak dopiero w przyszłym roku.

Qualcomm Snapdragon 820

Jednocześnie producent pochwalił się też pracami nad nowym czytnikiem linii papilarnych. Również on okazać ma się propozycją niezwykle interesującą, a to z racji wykorzystywania ultradźwięków. Główny cel to zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników co ma być możliwe dzięki tworzeniu trój, a nie dwuwymiarowego obrazu palca. Poza tym, tego typu czytnik nie będzie miał problemów z mokrą skórą, a dodatkowo będzie mógł zostać zamontowany pod szklaną powłoką ekranu smartfona.

Źródło: arstechnica, fudzilla

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gieteiks
  snap 400 i jestem happy !
  4
 • avatar
  royal90
  To ja będę lepszy od Qualcoma i zapowiem mu Snapdragona 840! Będzie to niesamowity procesor i będzie miał 140% wydajności dzisiejszych TOPowych procesorów! Prawdopodobnie oficjalnie wejdzie do produkcji już w 2018 roku. Sugerowana cena detaliczna wciąż jest nieznana, wiadomo jedynie na razie tyle że będzie. Proszę - news gotowy - 5 złotych poproszę za napisanie artykułu pół roku przed czasem.


  Jak ja już nie trawię tego zapowiadanego bullshitu. Będzie i tylko będzie, ciagle bedzie. Toż kiedyś będzie, ale żeby się tak rozwodzić nad tym wszystkim!? Jeszcze S810 nie zagościł na dobre a tu już 820 za chwilę 830 i lada moment 840 a jeszcze mamy 2015 rok
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Znowu throttling ?:D
 • avatar
  pepsi000
  literówka morką - mokrą
 • avatar
  Konto usunięte
  Zapomnieliście napisać że w 820tce ma być koprocesor neuronowy do AI. zastosowań do tego układu jest naprawdę wiele, i to nie głównie tych o których się trąbi że to coś ma się nauczyć zachowania użytkownika.
  -1
 • avatar
  kakagonzalez
  Ok. Bardzo fajnie, tylko czy Kryo pozwoli na korzystanie ze wszystkich 8 rdzeni jednocześnie, czy dalej to bedzie wyglądało jak połączenie bramką OR Snapa 800 i snapa 400?
 • avatar
  Konto usunięte
  Kcę do PCę !!!