Karty graficzne

Radeon HD 4890 X2? Może pojawić się na rynku

Hubert | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Hubert
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Ostatnio pisaliśmy że firma AMD / ATi planuje wypuszczenie na rynek nieco szybszego brata znanego już wszystkim Radeona HD 4870. Mowa oczywiście o karcie HD 4890. Jednak to nie koniec nowości. Możliwe, że firma planuje wypuszczenie tego układu w "kanapce", czyli karty dwuprocesorowej. Czego możemy się domyśleć, karta będzie nazywała się po prostu HD 4890 X2.

Tego typu model byłby odpowiedzią na nowego GeForce'a GTX 285, który jak na razie jest królem wydajności. Czy ATi pokusi się o wprowadzenie na rynke modelu HD 4890 X2? Jak donoszą niektóre serwisy - w tym Guru3D.com - bardzo możliwe, że 4890 X2 mógłby pojawić się jedynie jako konstrukcja jednego z partnerów AMD/ATI - podobnie jak HD 4850 X2. Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się zapewne już za miesiąc.

Źródło: guru3d.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Tego typu model byłby odpowiedzią na nowego GeForce'a GTX 285, który jak na razie jest królem wydajności."

  Z tego co pamiętam nikt jednoznacznie nie potwierdził że GTX285 przejął pierwsze miejsce w wyścigu o najwyższą wydajność. W najwyższych rozdzielczościach przegrywa.
 • avatar
  Konto usunięte
  [quote]Możliwe, że firma planuje wypuszczenie tego układu w "kanapce"[/quote]
  Widać że nic nie wiesz o rynku IT. HD4870x2 nie jest kanapką a GTX295 jest. Domyśl się sam dlaczego.
 • avatar
  hunio
  Napisałem w przenośni kanapka... Żeby każdy wiedział że chodzi o kartę X2, a nie normalną. Przecież wiem że tylko Nvidia robi prawdziwe kanapki.

  PS Mam nadzieję że mnie rouzmiecie...
 • avatar
  danieloslaw1
  Przecierz to ma być podkręcony hd 4870 wiec podkręcny hd4870x2 !!! Wolałbym podkręcić 4870x2 niż dawać wiecej kasy na to badziejstwo!
 • avatar
  SoundsGreat
  Wiecie.. z tymi kanapkami to nie jest zły pomysł.. Jak by tak wsiąść dwie "iks-dwójki" i zrobić z nich "iks-czwórkę"?? I w tym momencie nVidia nie ma pola do popisu - bo oni dwóch swoich GT200 na jednym laminacie obecnie nie produkują..
 • avatar
  Konto usunięte
  od kiedy to 285 jest szybszy od hd4870x2 ?
  chyba raczej ten podwójny 295.