Karty graficzne

Radeon HD 4890 X2? Może pojawić się na rynku

przeczytasz w 1 min.

Ostatnio pisaliśmy że firma AMD / ATi planuje wypuszczenie na rynek nieco szybszego brata znanego już wszystkim Radeona HD 4870. Mowa oczywiście o karcie HD 4890. Jednak to nie koniec nowości. Możliwe, że firma planuje wypuszczenie tego układu w "kanapce", czyli karty dwuprocesorowej. Czego możemy się domyśleć, karta będzie nazywała się po prostu HD 4890 X2.

Tego typu model byłby odpowiedzią na nowego GeForce'a GTX 285, który jak na razie jest królem wydajności. Czy ATi pokusi się o wprowadzenie na rynke modelu HD 4890 X2? Jak donoszą niektóre serwisy - w tym Guru3D.com - bardzo możliwe, że 4890 X2 mógłby pojawić się jedynie jako konstrukcja jednego z partnerów AMD/ATI - podobnie jak HD 4850 X2. Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się zapewne już za miesiąc.

Źródło: guru3d.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Tego typu model byłby odpowiedzią na nowego GeForce'a GTX 285, który jak na razie jest królem wydajności."

  Z tego co pamiętam nikt jednoznacznie nie potwierdził że GTX285 przejął pierwsze miejsce w wyścigu o najwyższą wydajność. W najwyższych rozdzielczościach przegrywa.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   [quote]Możliwe, że firma planuje wypuszczenie tego układu w "kanapce"[/quote]
   Widać że nic nie wiesz o rynku IT. HD4870x2 nie jest kanapką a GTX295 jest. Domyśl się sam dlaczego.
   • avatar
    hunio
    0
    Napisałem w przenośni kanapka... Żeby każdy wiedział że chodzi o kartę X2, a nie normalną. Przecież wiem że tylko Nvidia robi prawdziwe kanapki.

    PS Mam nadzieję że mnie rouzmiecie...
    • avatar
     danieloslaw1
     0
     Przecierz to ma być podkręcony hd 4870 wiec podkręcny hd4870x2 !!! Wolałbym podkręcić 4870x2 niż dawać wiecej kasy na to badziejstwo!
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      Wiecie.. z tymi kanapkami to nie jest zły pomysł.. Jak by tak wsiąść dwie "iks-dwójki" i zrobić z nich "iks-czwórkę"?? I w tym momencie nVidia nie ma pola do popisu - bo oni dwóch swoich GT200 na jednym laminacie obecnie nie produkują..
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       od kiedy to 285 jest szybszy od hd4870x2 ?
       chyba raczej ten podwójny 295.