Laptopy

Razer Core X - nowsza i tańsza przystawka eGPU dla laptopa

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Razer Core X wprawdzie nie oferuje takiej funkcjonalności jak model Core V2, ale za to jest dostępny w dużo niższej cenie.

Blade 15 to nie jedyna nowość, jaka pojawiła się w ofercie firmy Razer. Amerykański producent przygotował również nową wersję przystawki Core, która pozwoli zamienić kompaktowego laptopa w wydajny komputer do grania lub stację roboczą.

Core X to obudowa, która pozwala na podłączenie karty graficznej do laptopa. Urządzenie wykorzystuje interfejs Thunderbolt 3 40 Gb/s i jest kompatybilne m.in. z laptopami Razera: Blade Stealth, Blade 14, Blade 15 i Blade Pro (1060). W porównaniu do poprzedniego modelu Core V2, nie jest ona przyozdobiona podświetleniem Razer Chroma.

Razer Core X

Przystawka obsługuje karty graficzne AMD Radeon, Nvidia GeForce i Nvidia Quadro - w środku zmieszczą się maksymalnie 3-slotowe modele, a wbudowany zasilacz ma moc 650 W. Warto jednak zauważyć, że na obudowie nie wyprowadzono dodatkowych portów USB i RJ45 (do dyspozycji oddano jedynie złącze do ładowania laptopa -  USB typ C o obciążalności 100 W).

Razer Core X

Core X pod jednym względem ma sporą przewagę nad starszym modelem Core V2 – jest to dużo niższa cena, która wynosi 299 dolarów (zamiast 499 dolarów). Warto jednak zauważyć, że kartę graficzną trzeba tutaj dokupić we własnym zakresie.

Źródło: Razer

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Przystawka tyle ze warto dołozyc do mocniejszego laptopa tego tysiaka.
 • avatar
  Finear
  przystawka jest kompatybilna nie tylko z laptopami razera ale nie ma oficjalnego wsparcia dla nich (iirc mozna ja podłączyć nawet do macbooka)
 • avatar
  mutissj
  tutaj znacznie tańsza opcja:

  https://www.youtube.com/watch?v=PJabK8TfyOA&feature=youtu.be&t=4m58s
  -1
 • avatar
  xfire25
  Wszystko dla bogatych
 • avatar
  sebmania
  http://a.co/5muMIgI

  żeby tej 2 w cenie nie było z przodu to by było fajnie.

 • avatar
  Raider0001
  Tańszy model tej skrzyneczki to będzie jakieś 1400zł z vatem, można już składać peceta w tej cenie z prawdziwym złączem PCI-E x16 a nie x1