• benchmark.pl
 • newsy
 • Częściowa specyfikacja Razer Project Fiona - wyjątkowego połączenia tabletu i konsoli

Częściowa specyfikacja Razer Project Fiona - wyjątkowego połączenia tabletu i konsoli

przeczytasz w 1 min.

Będą mocne podzespoły

Razer Project Fiona tablet front

Razer Project Fiona to wyjątkowe połączenie tabletu i konsoli, które odmienić ma losy mobilnych graczy. O urządzeniu tym wiadomo już od dłuższego czasu, ale mimo tego wciąż jest ono dość tajemnicze.

Właściwie to jedyną pewną informacją było to, że Project Fiona działać będzie pod kontrolą systemu Windows 8. Poza tym wspominano co prawda o specyfikacji urządzenia, ale nigdy nie padły konkrety.

Nieco inaczej jest tym razem, bo producent postanowił wreszcie podać kilka szczegółów. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy zapytał ich, jakie podzespoły chcieliby zobaczyć w projektowanym urządzeniu. Nie było to jednak bezcelowe, bo Razer ma zamiar spełnić życzenia swoich przyszłych klientów.

"Wy mówiliście, a my słuchaliśmy. Mamy opracowane wszystkie wasze pytania i propozycje, dzięki czemu możemy ostateczne zdecydować o specyfikacji Project Fiona. To musi być i będzie pierwszy tablet do gier, które został zaprojektowany dla graczy przez graczy.

Tym sposobem powstanie bardzo wydajna konstrukcja. Project Fiona napędzać będzie, wedle życzenia głosujących, jeden z procesorów Intel Core i5 lub i7, a poza tym spodziewać należy się wydajnej, dedykowanej karty graficznej. Tablet wyposażony zostanie także prawdopodobnie w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a boczne kontrolery będą na pewno odczepiane, a nie przymocowane na stałe.

Cudów jednak nie ma i takie parametry skutkować będą dość sporymi gabarytami i wagą. Project Fiona będzie dwa razy grubszy i tyleż samo cięższy od iPada.

Razer Project Fiona tablet tył

Osoby wypowiadające się na temat specyfikacji musiały podać też kwotę, za jaką będą skłonne nabyć Project Fiona. Wielce prawdopodobne, że cena urządzenia wynosić będzie ok 1299 - 1499 dolarów.

Być może już wkrótce poznamy kolejne szczegóły dotyczące tego niezwykle ciekawego urządzenia.

Źródło: androidauthority, engadget, facebook

Nominacje w Plebiscycie Produkt Roku 2012

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Windows 8? No to bardziej pasowałaby nazwa: Projekt Shrek ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Do takich urządzeń Windows 8 pasuje.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    co z tego że będzie dwa razy grubszy i cięższy od ipada ?! ludzie !! kurde wiadomo że nie będzie idealny ale razer z czasem dopracuje wszystko i będzie git, jak na razie i tak zapowiada się rewelacyjnie.
    • avatar
     arekdbz
     1
     Czyli u nas ponad 7 tysięcy... powodzenia w sprzedaży.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      A pociśnie to najnowsze gierki na max detalach na tej rozdziałce?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       sam projekt naprawdę fajny, szczególnie jak uda im się wykluczyć konieczność używania myszki i klawiatury jak na klasycznych PC ale cena...cena to po prostu zabija :(
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Bardzo fajne urządzenie, ale cena jak zwykle u Razera zaporowa ...