Gadżety

Malutka lampka pod USB - zawsze pod ręką

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Relio docenią zarówno fotografowie, jak i nocne marki.

Relio

Jeśli lubisz fotografować małe rzeczy, a często nie ma czasu na dokładne przygotowanie oświetlenia, z rozwiązaniem może przyjść Relio. To mała, zasilana za pośrednictwem portu USB kostka, która może świecić w różnych barwach i która charakteryzuje się bez wątpienia jedną z największych mocy przy tych gabarytach. To ostatnie sprawić ma, że światło będzie „gładsze” niż gdybyśmy użyli latarki czy podobnego urządzenia. Nie bez znaczenia jest także statyw pozwalający dostosować wysokość lampki i kąt padania światła.

Relio to malutka, aluminiowa kostka, która mieści się w dłoni (sześcian o krawędzi 35 mm). Z przodu znajduje się dioda, z tyłu – przewód z wtyczką USB, a z boku – uchwyt do trójnożnego statywu z montowaniem 1/4-20.

Lampka Relio charakteryzuje się rzucaniem światła o bardzo niskim wskaźniku tętnienia oraz o jasności na poziomie 200 lumenów. Fotografowie mogą wybierać spośród trzech temperatur barwowych – 3000K, 3500K i 4500K. Takie światło powinno więc zapewnić naturalne kolory fotografii. Dodatkowo możliwe jest też zamontowanie kolorowych nakładek przed źródłem światła.

Szkoda tylko, że producent nie pomyślał o wyposażeniu Relio w akumulator, przez co funkcjonalność lampka zdobywa jedynie w pobliżu portu USB. Mimo to gadżet jest raczej warty uwagi. Jego cena to około 69 euro.

Źródło: SlashGear

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  verona
  Lampka na usb za 300zł. Szkoda nawet tego komentować... "Your little personal Sun" kur... to diody led podłączone do linii 5V w USB! Chińczycy robią to za 99 centów.
  35
 • avatar
  raffal81
  Cena z kosmosu.
  12
 • avatar
  stupidisco111
  Chciałem coś napisać sensownego i błyskotliwego, ale nie da się . No nie da się.
  To będzie chyba jeden z artykułów, pod którym wszyscy zjednoczeni jak jeden mąż chórem okrzykną to małe gówniane osobiste słoneczko jako badziew z ceną z kosmosu.

  Ale nie, ach przepraszam . można sobie zapakować w kieszeń . To zmienia całkowicie postać rzeczy. W końcu wyprawy do piwnicy staną się niezapomnianym doznaniem. Pod warunkiem ,ze bede miał tam laptopa. Będę mógł nonszalancko z gracją odnaleźć wymarzony słoik ogórków. Nie potknę się już o worek ziemniaków.

  To dowód na to, ze wszystko mozna sprzedac.

  Na dziś koniec z przeglądaniem gadżetów ....
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Iluś manekinów zawsze się na to nabierze. A później i tak bedzie na aukcjach pod inną nazwą.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Za tą cenę, to powinni dołączać apkę na desktopa, na smarta z możliwością zapisywanie konfiguracji w chmurze oraz z możliwością zdalnego sterowania kolorami, jasnością świecenia oraz czasem. Dodatkowo powinna być udostępniona opcja serwisu door-to-backdoor w razie krótkiej pamięci. Nie wspominając już o asystencie głosowym...
  1
 • avatar
  PL_SBX
  Hah.. zrobię lepszą za mniejsze pieniądze. Gdzie tutaj jest logika?
 • avatar
  Gofru
  Całkiem fajny gadżet, jeśliby tylko:
  - Działało to na akumulator
  - Było jakieś 10x tańsze
  Na chwilę obecną... Zupełnie nic wartego uwagi.
 • avatar
  Renji
  K.... Sam w piwnicy wyklepię, tańszą, mniejszą. Więcej nie trzeba by to coś przebić.

 • avatar
  Konto usunięte
  Ale to video jest smutne...
 • avatar
  Dragonik
  Dobry żart 300zł za to g... No chyba żę to ma gdzieś logo japka to wtedy ok rozumiem
 • avatar
  Climer26
  Jak wskazuje filmik jest tam dioda, tyle że zawarta w telefonie Oo, zdziwiony i rozbawiony takim promowaniem produktu.