• benchmark.pl
 • Gry
 • Resident Evil 2 Remake sukcesem - gracze bardzo chętnie sięgają po grę
Gry

Resident Evil 2 Remake sukcesem - gracze bardzo chętnie sięgają po grę

przeczytasz w 1 min.

W ciągu pierwszego weekendu do sklepów wysłano ponad 3 mln egzemplarzy gry. Resident Evil 2 Remake powinien pobić wyniki sprzedaży pierwowzoru.

Jeszcze przed premierą Resident Evil 2 Remake wydawało się, że gra ma wszelkie dane ku temu, aby wzbudzić bardzo duże zainteresowanie. Pierwsze recenzje potwierdziły, że twórcy wykonali swoją pracę tak jak trzeba i nic dziwnego, że mają teraz spore powody do zadowolenia.

Z wydanego wczoraj komunikatu prasowego dowiedzieliśmy się, że w ciągu pierwszego weekendu do sklepów wysłano ponad 3 mln egzemplarzy gry. Dotyczy to wszystkich platform docelowych i chociaż nie jest jednoznaczne ze sprzedażą to i ta wygląda świetnie.

Statystyki udostępniane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że Resident Evil 2 Remake cieszy się bardzo dużym wzięciem. Co interesujące, gracze zdecydowanie częściej wybierają Leona niż Claire (w stosunku 79% do 21%). Łącznie spędzili w grze już ponad 2133 lat.


Warto przypomnieć, że oryginalny Resident Evil 2 rozszedł się w nakładzie 4,96 mln egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że Resident Evil 2 Remake może ten wynik znacząco poprawić.

Źródło: Resident Evil

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FajeraPL
  3
  Co do samej gry - jak ktoś grał w pierwowzór z PS1 z 1998 to sięgnie na pewno. Ja ogrywałem na PC w 1999roku i przeszedłem grę kilkanaście razy.

  Co do nowego tytułu - wygląda świetnie, klimat wylewa się z ekranu. Cała oprawa gry stoi na bardzo wysokim poziomie.

  Co do mechaniki są babole np.:
  - główny hol i przykładowo zombie nie wyjdą przez drzwi od biblioteki - można ich tłuc przy otwartych drzwiach - blokuje ich niewidzialna granica.
  - będąc na drabinie jesteśmy nietykalni.

  Sama gra obowiązkowa dla miłośników survival horrorów.
  • avatar
   piotreeeek
   2
   A ponoć na PC nie ma w co grać.
   • avatar
    Po1nter
    1
    Naprawdę rewelacyjny produkt im wyszedł. Warto zakupić i pograć. Ja obskoczyłem 2 kampanie a mam ochotę na kolejny NG+
    • avatar
     majster klepka
     0
     Aż łezka zakręciła się w oku jak sobie przypomnę tamte czasy gdy pogrywałem w ten tytuł na PSX-ie. Właśnie przechodziłem grę, była 23 w nocy koniec gry. Smutek i zadowolenie z przejścia RE2. Całą sytuację uratował mój stary dostawca gier ( w tamtych czasach ), że właśnie ma dla mnie Tekken 3 i zaraz mi go przywiezie :). I tak się stało.