Aplikacje mobilne

Ratuj jedzenie przed wyrzuceniem z aplikacją ResQ

przeczytasz w 1 min.

Jak jeść to, na co ma się ochotę, płacić połowę ceny, a przy okazji jeszcze robić dobry uczynek dla planety? Odpowiedź brzmi: korzystając z ResQ.

Niedawno pisaliśmy o Too Good To Go – aplikacji na smartfona, która pozwala uratować jedzenie przed wyrzuceniem. Za określoną kwotę użytkownicy mogą kupować paczki-niespodzianki z niesprzedanymi produktami czy daniami. To ciekawa koncepcja, ale problemy zaczynają się, gdy jesteśmy uczuleni na wybrane składniki albo bywamy dość wybredni. Co więc z osobami, które chciałyby pomagać w niemarnowaniu jedzenia, ale nie chcą niespodzianek? Z myślą o nich powstała aplikacja ResQ.

Jest wiele powodów, dla których marnowanie żywności stanowi olbrzymi problem – przede wszystkim niszczymy w ten sposób środowisko. Podobnie jak Too Good To Go, stworzona przez Finów aplikacja ResQ (która dzięki Michałowi Gordonowi trafia teraz do Polski) pozwala ratować takie jedzenie przed wyrzuceniem. Właściciele lokali gastronomicznych i sklepów mogą sprzedawać produkty, które zostały (na przykład świeżo wyciskane soki, pojedyncze kawałki tortu czy zamówione, lecz nieodebrane dania), a użytkownicy – oszczędzać na zakupach.

ResQ smartfon

Jedzenie w aplikacji ResQ oferowane jest mniej więcej za połowę regularnej ceny. Minusy? Konieczność samodzielnego odbioru paczki w określonym miejscu o określonej porze. Samo korzystanie z programu jest darmowe. Na razie jednak jego atuty docenić mogą wyłącznie mieszkańcy i osoby przebywające w Warszawie. Michał Gordon zapowiada, że wkrótce ResQ trafi też do innych polskich miast.

W przeciwieństwie do Too Good To Go w aplikacji ResQ wszystkie produkty są dokładnie opisane. – „Dzięki temu klient kupuje tylko wtedy, gdy ma na coś ochotę, a posiłek odpowiada jego preferencjom dietetycznym oraz nie zawiera składników, na które jest uczulony – tłumaczy Michał Gordon. – Uważam, że informacja o tym, czy posiłek jest wegański, wegetariański, czy zawiera laktozę lub gluten jest istotna. To pozwala ratować większej grupie ludzi!”

ResQ screen

Co ciekawe, w aplikacji można także zobaczyć, ile dokładnie pieniędzy oszczędziliśmy i ile kilogramów CO2 udało nam się uratować dzięki ResQ. Programik można pobrać z Google Play (na Androida) lub App Store (na iOS).

Źródło: ResQ Club

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  0
  Czym się różni to od paczki niespodzianki ze śmietnika?
  Są jakieś wymogi co do wagi, wielkości świeżości?

  Czy płace i mogę dostać winogrono niespodziankę ?