Gry

RiME ocenione na ósemkę z plusem

przeczytasz w 1 min.

Dziś na rynku debiutuje gra RiME – baśniowa opowieść o samotności, stracie i przyjaźni. Bardzo dobra opowieść, jak się okazuje.

Ekscytująca opowieść, fascynujący świat, niesamowity klimat i zdumiewająca oprawa audiowizualna – te cechy najczęściej wymieniane są przez recenzentów gry RiME, która dzisiaj oficjalnie ląduje na polskich półkach sklepowych.

RiME od Tequila Works to eksploracyjna przygodówka wypełniona zagadkami logicznymi. Baśniowa stylistyka i spokojna atmosfera sprzyjać mają poznawaniu wzruszającej opowieści o osamotnionym chłopcu trafiającym na tajemniczą wyspę.

Pierwsze oceny gry RiME

„RiME to gra o stracie i smutku. To gra, która doprowadziła mnie do płaczu. To piękna podróż, która nie tylko bawi, ale też dotyka głębokich warstw duszy gracza” – czytamy w recenzji PlayStation LifeStyle (9/10) i nie jest to odosobniona opinia. 

Nietypowo przedstawiony, tajemniczy świat, po którym podróżuje nas bohater, szukając odpowiedzi na nurtujące go pytania, jest miejscem akcji opowieści na tyle mocnej, że PlayStation Universe i CGMagazine dały 9,5, Trusted Reviews, God is a Geek, GamesRadar+, Xbox Achievments i DualShockers – 9, a Game Informer i Push Square – 8. 

Wśród plusów wymieniane są również: stylistyka, ścieżka dźwiękowa, bohater, którego da się lubić oraz unikatowa mechanika eksploracji, na której spędzamy tutaj najwięcej czasu. Nawet ci, którzy dali RiME niższą notę (Destructoid – 7, a Metro GameCentral i GameSpot – 6) przyznają, że jest to jedna z najciekawszych i najlepiej skrojonych produkcji w tym roku. Narzekają oni głównie na czasem za bardzo frustrujące zagadki.

Premierowy zwiastun RiME

Najlepsze elementy RiME zdaje się dobrze prezentować premierowy zwiastun – obejrzyjcie go poniżej:

RiME dostępne jest na PC, PlayStation 4Xbox One.

Źródło: Metacritic, Grey Box

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pogromca blacharni Pro
  -3
  Ta gra bardziej by pasowala na Nintendo Switch, bo graficznie nie urzeka, wiec pewnie jest grywalna.
  • avatar
   darioz
   -5
   Ot taki kolejny indie crap jakie ostatnio zalewają Steam i konsolową dystrybucję cyfrową!