Ciekawostki

Robot SpotMini to zwierzak i pokojówka w jednym

przeczytasz w 1 min.

Sympatyczny czworonóg to kolejne dzieło niezwykle utalentowanego zespołu inżynierskiego Boston Dynamics.

Boston Dynamics to jeden z najbardziej kreatywnych i utalentowanych zespołów inżynierskich na świecie. Znany jest przede wszystkim z projektowania robotów inspirowanych zwierzętami. Jego najnowsze dzieło to SpotMini, który przypomina hybrydę psa i żyrafy. A co ten czworonóg potrafi?

SpotMini ma znaleźć swoje miejsce w naszych domach. To ponad półmetrowy czworonożny robot ważący około 25 kilogramów. W przeciwieństwie do większych modeli Boston Dynamics, ten tutaj nie opiera się na hydraulice, lecz jest całkowicie elektryczny. Na jednym naładowaniu hasa około półtorej godziny.

Czworonóg został wyposażony w szeroką gamę sensorów – nawigacyjnych, naprowadzających i percepcyjnych. Dzięki nim potrafi działać autonomicznie, choć to wciąż człowiek wydaje mu komendy. Najciekawszym elementem robota jest jego twarz, a właściwie ramię manipulatora. Za jego pomocą SpotMini może załadować szklanki do zmywarki, wyrzucić śmieci do kosza czy…  podnieść się po upadku.

Na razie SpotMini znajduje się w fazie prototypowania, ale trudno odmówić mu potencjału. A oto i nasz bohater w akcji:

Źródło: Engadget

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  6
  Cycu leć po browara :D
  • avatar
   NewUnnamedUser
   4
   1:29 :D Jak te wystraszone kozy... Poza tym happy end pokazuje, jak wiele jeszcze jest do zrobienia, że sami twórcy się śmieją z niedoskonałości ich produktu.
   • avatar
    kokosnh
    3
    czyli najlepszym sposobem aby uciec przed robotami podczas apokalipsy robotów, będzie rzucanie za siebie skórek od bananów :D
    • avatar
     Much_
     1
     Mają humor, ale kurde jak tak dalej będą szlifować odchudzać i ulepszać te roboty to kto wie może za 10 lat będziemy mieć sprzątaczki domowe :)