Ciekawostki

Myśleli, że to włamanie i zadzwonili po policję. Winien... robot sprzątający

przeczytasz w 1 min.

W okresie świątecznym, małżonków mieszkających w Karolinie Północnej spotkała nieprzyjemna sytuacja. Podczas oglądania wieczornego filmu, usłyszeli hałas na parterze ich domu.

Mężczyzna podejrzewał włamywaczy i szybko zadzwonił po policję. Przypomniało mu się całe przebyte szkolenie wojskowe. Zaczął analizować możliwą ścieżkę intruza, linię ognia i gdzie powinni się ukryć, by zmniejszyć ryzyko zranienia. Zaniepokojeni małżonkowie czekali na policję i nasłuchiwali coraz głośniejszych hałasów.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce i weszli do domu, nie zastali żadnego włamywacza. Po chwili wszyscy schowali broń i jeden z policjantów spytał właściciela domu: „Czy to twoja Roomba?”.

Tak, winowajcą okazał się robot sprzątający Roomba, który małżonkowie dostali dwa dni wcześniej. Jakimś cudem sam się uruchomił poza wyznaczonym harmonogramem, zaczął sprzątać i utknął w korytarzu, robiąc przy tym sporo hałasu.

Domownicy byli zawstydzeni, ale niezwykle wdzięczni funkcjonariuszom za szybką reakcję. Wszystko dobrze się skończyło, policja świetnie się bawiła, a mężczyzna zauważył, że kilku policjantów miało teraz nagrania z kamer, przedstawiające prawie nagiego i zdecydowanie zażenowanego właściciela domu.

Biuro szeryfa tak polubiło tę historię, że opublikowało ją na swojej stronie na Facebooku.

Roboty sprzątające są bardzo popularne. W Waszych domach również dbają o czystość?

Źródło: CNN

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  5
  Ameryka i ich problemy...hahahaha
  • avatar
   kalkulatorek
   4
   Ciekawe jak wyglądają stosunki robot/odkurzacz - pies, lub kot ? Jak ludzi nie ma w domu.... ;P
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -4
    Teraz tylko czekać, aż roboty typu jak te z Boston Dynamics ''nieumyślnie'' zabiją człowieka. No, ale przecież jak kombajn wciągnie człowieka, to nie obwiniają kombajnu. Prędzej producenta.
    • avatar
     frankowski84
     0
     Rzeczywiście, nie wiedzieć jak się nastawia robota… Swoją roombę programuje i nigdy tak “dużych” problemów nie miałem.