Gry

Roman Ribaric o Serious Sam 3: BFE

przeczytasz w 2 min.

Szef Croteamu we wczorajszym wywiadzie zdradza kilka smaczków.

 Warto przeczytać:
 

Postal III - słuchowisko

Serious Sam 3: BFE jest tytułem gorąco oczekiwanym przez wszystkich fanów nieskomplikowanych, zręcznościowych strzelanek FPP. Długo musieliśmy czekać na jakieś konkrety, dotyczące trzeciej części przygód Poważnego Sama, ale gdy te już się pojawiły, od razu pojawiło się ich sporo. Prym w przekazywaniu wieści i screenshotów wiedzie oczywiście Roman Ribaric, szef studia Croteam, który między innymi wczoraj wypowiedział się w sprawie Serious Sama 3 w wywiadzie dla serwisu Gamertagradio.

Czego możemy się dowiedzieć z wywiadu? A choćby tego, że BFE będzie prequelem gry First Encounter i przedstawi wydarzenia, prowadzące do "Pierwszego Starcia". Prócz zupełnie nowych poziomów odwiedzimy także znane już lokacje (odtworzone oczywiście w nowym silniku graficznym) oraz natkniemy się na kilku starych znajomych. W ten sposób Croteam chce zachować ciągłośc pomiędzy kolejnymi częściami serii Serious Sam.

Ribaric stwierdził też, że sama rozgrywka nie będzie odbiegać za bardzo od tego, co już znamy i kochamy. Niezwykle dynamiczna akcja i humor oraz niepowtarzalne ataki wręcz mają nam zapewnić mnóstwo zabawy. Croteam szykuje oczywiście kilka niespodzianek, ale póki co pozostaną one słodką tajemnicą chorwackiego studia.

Jednym z niezwykle atrakcyjnych elementów gry ma być tryb kooperacji dla - uwaga - 16 graczy! Jak stwierdził Ribaric, będzie to totalna destrukcja, a wszystko oczywiście zostanie odpowiednio zmodyfikowane, w zależności od ilości współpracujących Samów. Wrogowie będą potężniejsi, będzie ich więcej, a graczom odpowiednio obniżona zostanie energia - gdyby na arenę miało wkroczyć jednocześnie 16 "pełnoprawnych" Samów, obrzydliwe mutanty raczej nie miałyby szans.

I na koniec jeszcze jedna informacja, a raczej jej brak. Zapytany o to, co oznacza tajemniczy skrót BFE, Ribaric natychmiast odmówił odpowiedzi. Plotka głosi, że "BFE" to "Before First Encounter" czyli "Przed Pierwszym Starciem", ale co ciekawe, Croteam wszelkim takim pogłoskom zaprzecza. Nie inaczej było tym razem, więc póki co BFE to po prostu BFE.

Serious Sam 3: BFE wydane zostanie na PC, PlayStation 3 oraz Xbox360 już w lipcu. Dystrybutorem gry jest Cenega Poland.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!