Chłodzenie

Router, pasta Arctic Cooling, karta graficzna - Opinie ze sklepu internetowego

przeczytasz w 2 min.

Bezprzewodowy router ADSL od TP-Link, pasta termoprzewodząca Arctic Cooling oraz karta graficzna Radeon HD 4870 od PowerColor.

 • TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8910G
  To mój pierwszy kontakt z urządzeniami tego typu, więc do konfiguracji przydała się pomoc kolegi, który szybko ustawił i pokazał co trzeba. Zalety urządzenia to odkręcana antena, mocny sygnał wifi, aktualizacja firmware z poziomu strony konfiguracyjnej urządzenia. Wady natomiast to zbyt mocne nagrzewanie sie routera, a także nieznaczne obniżenie prędkości połączenia internetowego w stosunku do zwykłego modemu oraz przycisk reset, który można użyć przy tylko przy pomocy szpilki. W komplecie otrzymujemy oprócz samego urządzenia i zasilacza rozdzielacz sygnału router/telefon, dwa kable telefoniczne, kabel sieciowy, płytę z intrukcją obsługi w języku angielskim oraz drukowaną zdawkową instrukcję obsługi w języku polskim. Użytkuję go od tygodnia i jak dotychczas nie zawiesił się, ani nie powodował żadnych innych problemów. Sugeruję zaraz po zakupie dokonać aktualizacji biosu, aby wszystko działało jak należy. Generalnie sprzęt bardzo dobry i przede wszystkim tani, jednak odejmuję jeden punkt za wymienioe powyżej wady.
   
 • Arctic Cooling MX-2 - 4g
  Pasta po 10 minutach pracy nie robi wrażenia ale po tygodniu temperatury niemiłosiernie idą w dół prawie co dzień o 1*C jestem ciekaw do kiedy tak bedą leciały w dół. Mam ją na E7200 który jest chłodzony EK Supreme LT. Na nie podkręconym procu mam w idle 24*C a w stresie 31*C, zaś po podkręceniu na 4.0GHz w idle mam 27*C a w stresie 40*C polecam ta paste. oczywiście 10/10 P.S. EK Supreme LT to blok wodny :p
   
 • Radeon 4870 PowerColor 512MB 2xDVI (PCI-E)
  Karta bardzo wydajna ale i bardzo głośna - wentylator z chłodzenia Zerotherm jest chyba jakiś wadliwy... Ciszy absolutnej nie oczekiwałem - ale na pewno nie takiego hałasu ! Niemniej bardzo fajna karta, w porównaniu do 8600GTS ogromny przeskok w wydajności (GPU Score w 3D Mark Vantage skoczył z 1996 do 9206 !!). Ale odejmuje punkcik za głośność - dla mnie to nie problem bo i tak zmieniam chłodzenie, jednak dla osób nie zamierzających takiej czynności wykonywać polecam kupić inny sprzęt (np. Sapphire Vapor-X)
   

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Terrorek
  0
  Buhahaha a jak bd chlodzil cieklym azotem za paste uzyje wlasnej produkcji kał i powiem ze jest zaje*** pasta ;] troche przesada x_X