Karty graficzne

RV790 z wyżej taktowanymi pamięciami Qimonda

z dnia
Sebastian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Sebastian
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma AMD po ogromnym sukcesie jakim było wprowadzenie na rynek kart graficznych z serii HD48xx zamierza nieco odświeżyć swoje układy wprowadzając na rynek procesor graficzny RV790. Z początkowych informacji jakie pojawiły się w sieci można było wnioskować, że pamięci zastosowane na karcie z RV790 osiągną identyczną częstotliwość do tych znajdujących się na laminacie karty HD4870.

Teraz już wiadomo, że będą one pracować z częstotliwością 975 MHz (efektywnie 3.9 GHz). Co ciekawe pamięci o oznaczeniu IDGV1G-05A1F1C-40X dostarczone przez firmę Qimonda potrafią bez problemu działać przy taktowaniu równym 4 GHz. Ciężko wyjaśnić czemu AMD zdecydowało się obniżyć zegar pamięci znajdujących się na nowych kartach.

Na chwilę obecną wiadomo jednak, że RV790 wytworzony będzie w 40 nm procesie technologicznym, co w znacznym stopniu przełoży się na mniejsze wydzielanie ciepła oraz niższe zapotrzebowanie na energię.

Źródło: techpowerup.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darius
  Mniejsze zegary pewnie dla tego że sie RAM-y przegrzewały.
  Ale i tak zapowiada sie udana nowa-stara seria.
 • avatar
  StGreg
  hmmm a czy info o wiekszej ilosci shaderow i TMU oraz o asynchronicznym taktowaniu shaderow (podobnie jak w kartach nvidii) zostaly potwierdzone? Czy nowy radek bedzie roznil sie tylko 40nm + wyzsze taktowanie? :)
 • avatar
  SoundsGreat
  Nizsze taktowanie produktu w sklepie = wyższe wyniki OC
 • avatar
  dominox
  Quimoda zbankrutowała chyba prawda?
  Przepraszam z góry za linkowanie do innego serwisu.

  http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=17861
 • avatar
  19arek93
  Czy coś mnie mineło?! Myślałem że 4xxx od początku szły w 40nm. No, ale fajnie.. może uda mi się załapać na jakąś używaną jak dorobie przez wakacje.
 • avatar
  Jędruś
  Kiedy ma być premiera ???
 • avatar
  Szymon331
  Karta na zdjęciu przypomina Radeona HD 2900 ;) Dziwne, przecież te 4Ghz to byłby niezły chwyt marketingowy dla wielu nabywców. Czyżby problemy z działanie w tych cieplejszych obudowach?