Oprogramowanie

Rząd Niemiec: Nie korzystajcie z Internet Explorer

przeczytasz w 1 min.

Rząd Niemiec nakłania użytkowników, aby nie korzystali z przeglądarki Microsoftu z powodu krytycznej luki w zabezpieczeniach Internet Explorera.

Treść porady, która pojawiła się w formie oficjalnego oświadczenia na stronie Niemieckiego Biura Bezpieczeństwa Informatycznego (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) mówi, że z dużym prawdopodobieństwem ta sama luka w oprogramowaniu Microsoftu została wykorzystana przez hakerów w atakach na Google oraz inne amerykańskie firmy w ubiegłym tygodniu. O tym wspominaliśmy już w informacji "Krytyczny błąd w przeglądarce Microsoft".

Niemieckie Biuro Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) twierdzi, że zalecane przez Microsoft uruchamianie Internet Explorera w trybie chronionym oraz wyłączenie funkcji Active Scripting niekoniecznie czyni z przeglądarki trudniejszego celu dla hakerów.

Luka może zostać wykorzystana przez hakera, który podając się za naszego przyjaciela wysyła wiadomość z odnośnikiem. Po kliknięciu na linka, Internet Explorer odwiedza witrynę, a ta z kolei infekuje komputer, instalując na nim konia trojańskiego.

W tym momencie hakerzy mogą efektywnie zarządzać naszym komputerem, kraść poufne dane firmowe, informacje osobiste, czy korzystać z naszego peceta jako furtki do rozsiewania spamu. Najgorsze jest to, że jak dotąd Microsoft nie udostępnił łaty eliminującej problem.

Oczywiście, wskazówka niemieckiego rządu zalecająca internautom korzystanie z alternatywnej przeglądarki nie została dobrze odebrana przez Microsoft, który powinien opublikować aktualizację tak szybko, jak to możliwe.

Dodatkowe informacje, w języku angielskim, można znaleźć w bazie artykułów firmy Sophos.com.
 
Źródło: Sophos


   

Zagłosuj w drugim etapie Plebiscytu Produkt Roku 2010 i wygraj wyprawę w dowolne miejsce Świata!

Głosuj na Produkt Roku 2010!


Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  od kiedy mam internet tak nigdy nie korzystałem z Explolera :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A ja tam wybrałem operę, jak dotąd nie miałem zadnych problemów z tego typu historiami, na pewno jest bezpieczniejsza niz IE.