Aplikacje mobilne

Apple zrobiło mi świetną sesję zdjęciową!

przeczytasz w 2 min.

Od maja, na ulicach polskich miast możemy spotkać samochód wykonujący zdjęcia dla Apple Maps. Czego w związku z tym mogą oczekiwać użytkownicy iPhone’ów i Maków? W jakich miejscach można jeszcze się spodziewać przejazdu auta?

Apple Maps na polskich ulicach

Na temat map od Apple w Polsce nie trzeba mówić zbyt wiele. Funkcjonują, prowadzą do celu podczas nawigacji i są w miarę dokładne, ale jakby nie było - prym wiedzie tutaj Google, który pewną część sukcesu zawdzięcza funkcji Street View. Wprawdzie nie pokrywa ona obszarem całego kraju, ale pozwala zapoznać się z widokiem ulic w naprawdę wielu miejscach.

Apple najwidoczniej postanowiło skupić większą uwagę na Polsce i wypuściło na nasze ulice dziesiątki samochodów z kamerami.

Funkcjonalność “Rozejrzyj się” od Apple jest właściwie tym samym, co oferuje Google Street View i generalnie nie jest nowością. Niestety w naszym kraju nie istniało żadne miejsce, które zostało sfotografowane na potrzeby map.

Wkrótce jednak ma się to zmienić - a to za sprawą dziesiątek białych Subaru Impreza, które w maju pojawiły się na polskich drogach i zakończą pracę dopiero w sierpniu.

Apple Maps - Rozejrzyj sięFunkcja Rozejrzyj się w Apple Maps (źródło: MacRumors)

Samochody wyposażono w specjalną konstrukcję z wbudowanymi kamerami umieszczoną na dachu. Apple informuje, że oprócz pojazdów wykorzystuje również systemy do zbierania zdjęć ze stref pieszych. Te są właściwie specjalnymi plecakami, które noszą pracownicy przemieszczając się w miejscach, gdzie nie dotrze samochód.

Osobiście trafiłem już 4 razy na samochód Apple Maps wykonujący zdjęcia. Panie Tim Cook, dzięki za sesję zdjęciową. Czekam na efekty!

Gigant z Cupertino zapewnia, że w trosce o prywatność użytkowników - każda twarz na zdjęciach zostanie ocenzurowana. Podobnie zresztą jak tablice rejestracyjne pojazdów, które pojawią się w “Rozejrzyj się” od Apple Maps.

Kiedy możemy oczekiwać pojawienia się aktualnych zdjęć i gdzie pojawią się samochody Apple Maps?

Producent nie informuje oficjalnie, kiedy zostaną wprowadzone aktualizacje do map. Najbardziej prawdopodobna data pojawienia się Polski w “Rozejrzyj się” to jednak wrzesień 2021, kiedy pojawi się iOS 15.

Białe Subaru fotografujące ulice pojawi się we wszystkich szesnastu polskich województwach, natomiast szczegółowa lista powiatów znajduje się na stronie producenta.

Dajcie znać w komentarzach, czy spotkaliście już na drodze samochody Apple.

Źródło: apple.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vengir
  2
  Jedne z najlepszych map to OSM, tylko nie mają Street View.
  • avatar
   Adrianwo
   -2
   Jak one wyglądają i czy wydano decyzję UODO - tego Garbarku k*a mać nie napisałeś!!!