Mobile

Samsung planuje 64-bitowe mobilne procesory

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
47 komentarzy Dyskutuj z nami

Kilka dni temu odbyła się konferencja firmy Apple. Jej echa słyszalne są do dziś.

Samsung 64-bitowe mobilne procesory

Kilka dni temu odbyła się konferencja firmy Apple. Bardzo uważnie przyglądali jej się wszyscy najwięksi konkurenci giganta z Cupertino i niektórzy z nich podjęli już nawet pewne działania, by przypadkiem nie zostać z czymś wyraźnie w tyle.

Nawet jeśli impreza nieco kogoś rozczarowała, to nie zmieni to faktu, że poznaliśmy m.in. dwa nowe iPhone'y, z których ten z przydomkiem 5S może pochwalić się kilkoma interesującymi cechami. Jedną z nich jest nowy, 64-bitowy procesor A7 i to właśnie on znalazł się w centrum uwagi.

Apple bardzo głośno chwali się tym, że jest to pierwsza tego typu konstrukcja na rynku, która to zapewni duży wzrost wydajności i będzie przyszłością branży mobilnej. Wiele wskazuje na to, że tego typu układy rzeczywiście mają spore szanse na sukces, a także na przyciągnięcie do smartfonów w nie wyposażonych sporej liczby klientów.

Skoro tak, to obojętnie nie może przejść obok tego Samsung, który zapowiedział już, że również planuje 64-bitowe mobilne procesory w swoich urządzeniach.

"Nasze kolejne smartfony będą oferowały 64-bitowe procesory. Nie należy spodziewać się tego jednak w najbliższym czasie."

Trudno przypuszczać w tej chwili, kiedy mogłoby pojawić się pierwsze urządzenie koreańskiego producenta napędzane tego typu układem. Należy pamiętać, że nie chodzi jedynie o sam procesor, ale także o system operacyjny i aplikacje z nim współpracujące. iOS 7 będzie mógł to zagwarantować, czego w przypadku Androida w tej chwili oczekiwać nie można.

Źródło: engadget, tweaktown

Komentarze

47
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kretynizm do 64 potęgi. Pewnie dopiero na 64 bitach antek rozwinie skrzydła bo teraz zamorek dusi się i ledwo co zipie :D
  XP pracuje spokojnie na 512mb ramu i zajmuje trochę więcej miejsca jak ten antek więc co można powiedzieć o takim systemie? Jest najprościej na świeci niedorobiony, a może inaczej specjalnie jest tak robiony żeby wymuszał bardzo szybkie zmiany na nowe procesory, na większą pamięć... Ludzie! Nie dajcie się robić w....
 • avatar
  czym bliżej granicy 4GB ramu tym bliżej 64bitowych androsmartów
 • avatar
  Kolejny powod zeby wypuscic 30 nowych modeli, super. Tak, sam mam samsunga...
 • avatar
  PRZECIEŻ TO SAMSUNG WYPRODUKOWAŁ TEN PROCESOR DLA APPLE... Mój Boże... Samsung mógłby już teraz je wprowadzić ale po co, skoro aplikacje nie byłyby kompatybilne?...
 • avatar
  Może jak google wypuści 64-bitowego Androida, a Samsung wpierrdoli tam 32GB RAM, to wreszcie będzie dało się skorzystać z tego systemu. :D
 • avatar
  Wow benchmark jak zwykle na czasie. Ale to nic, macie tylko 3 dniowy poślizg za polską konkurencją :) Jednak wydaje mi się, że pisząc coś po czasie pasuje chociaż lepiej rozwinąć i wytłumaczyć temat, a nie kalka w kalka z tym co mają inne serwisy.
 • avatar
  Nie sadze zeby Samsung przystosowywal swoje aplikacje jak i samego Androida wiec... moze Tizen?
  -2
 • avatar
  Intel Atom Z2460 jaką ma architektur 32-bit? Dlaczego nic nie zadziała na tym 64-bit? Wszyscy prawdopodobnie mamy w kompach procesory w 64-bit, a dużo z was używa windowsa 32-bit.
 • avatar
  hmm to galaxy 5 bedzie juz mocniejszy od mojego kompa. a 6 juz na pewno. ale jaja