Mobile

Pierwszy custom ROM dla Samsunga Galaxy Gear

przeczytasz w 1 min.

Niektórzy postanowili nieco poprawić pewne elementy inteligentnego zegarka.

Samsung Galaxy Gear custom ROM

Nawet jeśli Galaxy Gear nie odnosi takich sukcesów sprzedażowych, jakich oczekiwał producent, to i tak jest to bez wątpienia gadżet, który wielu zainteresował. Niektórzy nawet postanowili nieco poprawić w nim pewne elementy.

Nie chodzi jednak o fizyczną ingerencję w urządzenie, a o znacznie częściej pojawiające się zjawisko - modyfikację oprogramowania. Standardowo Galaxy Gear działa pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, którego zmieniono nieco pod kontem współpracy z 1,6” ekranem. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, które postanowiono zlikwidować.

Tym sposobem pojawił się pierwszy custom ROM, a więc zmodyfikowana, nieoficjalna wersja oprogramowania. Null, bo na taką nazwę się zdecydowano, przynosi ze sobą m.in. możliwość korzystania z przeglądarki internetowej, nagrywanie dłuższych materiałów wideo, animowane tapety czy instalowanie zewnętrznych aplikacji z plików apk.

Zaskoczeniem nie będzie informacja, że custom ROM dla Galaxy Gear znaleźć można na forum Xda Developers. Pamiętajcie jednak, że jego instalacja spowoduje utratę gwarancji, a wiec krok ten wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Źródło: nextpowerup, sammobile

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -1
    No same plusy z tego custom ROMu: przeglądarka - haha! Nagrywanie filmów? O.o - TYM? Animowane tapety?? - przecież te urządzenia przez 99% mają wyłączony ekran, więc nawet nie zobaczymy co tam się animuje... A zwykle takie gówna się wyłącza, aby zaoszczędzić baterię, która i tak słabo trzyma. Wgrywanie zewnętrznych aplikacji... tzn. jakich? Inną przeglądarkę? :)

    Po custom ROMie oczekiwałbym czegoś więcej. Dla przykładu, na mojej starej Xperii Mini po wgraniu customa miałem możliwość ustawienia, czy chcę korzystać z zewnętrzengo GPS (który jest o niebo lepszy), czy od wewnętrznego (który czasami działa). Jeśli dodatkowe funkcjonalności mają być takie jak wymienione powyżej w newsie, to rzeczywiście utrata gwarancji jest uzasadniona.