Smartfony

Aparaty fotograficzne Samsunga Galaxy S4 - ich nowe funkcje i możliwości

przeczytasz w 2 min.

Aparaty fotograficzne Samsunga Galaxy S4 są wspomagane przez wiele nowych funkcji, znacznie rozszerzające jego możliwości.

Samsung Galaxy S4: aparat fotograficzny smartfona i jego nowe funkcje

Na konferencji, na której zaprezentowano smartfon Samsung Galaxy S4, dowiedzieliśmy się, że ma on główny aparat cyfrowy o rozdzielczości 13 megapikseli, co nie jest szczególnie wybitnym wynikiem, gdyż większość topowych konstrukcji wielu marek ma takie matryce, a niektóre, jak Nokia, oferują znacznie bardziej zaawansowane moduły. Za to projektanci wyposażyli go w odpowiednie oprogramowanie, które znacznie rozszerza jego funkcjonalność poza to, co do tej pory znaliśmy.

Aparaty fotograficzne (główny 13 Mpix i przedni 2 Mpix) mogą pracować w trybie Dual Camera, w którym obraz jest rejestrowany przez obydwie matryce jednocześnie.

Pozwala to na zdecydowanie lepsze wykorzystanie smartfona, choćby do wideokonferencji z wieloma użytkownikami, prezentację swojej twarzy i jednocześnie obrazu z głównej kamery, a wszystko to w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

Smartfon Samsung Galaxy S4 aparat dual camera

Podczas fotografowania użytkownik może korzystać z wielu ciekawych efektów specjalnych i ramek pozwalających na łączenie dwóch obrazów czy filmów wideo. Co ciekawe, wraz z wykonywanym zdjęciem możemy równocześnie nagrywać nasz komentarz wideo. Nie trzeba dogrywać osobno dźwięku, by przygotować MMSy, czy wpisy na portale społecznościowe, które niedługo pewnie wykorzystają nowy pomysł Samsunga.

Smartfon Samsung Galaxy S4 aparat efekty

Smartfon Samsung Galaxy S4 aparat ramki

Aparaty fotograficzne w Galaxy S4 oferują znacznie więcej możliwości. Bez problemu da się rejestrować krótkie formy wideo zwane Drama Shot. Jak twierdzą projektanci, aparat w tym trybie wykonuje 100 zdjęć w ciągu 4 sekund, a oprogramowanie wybiera najładniejsze i najciekawsze klatki, które potem prezentowane są w formie kolażu. Jest to ciekawa opcja, której wynik przypomina zdjęcia z superszybkich kamer prezentujących kolejne fazy ruchu obiektu.

Smartfon Samsung Galaxy S4 aparat ramka efekty

Ciekawą opcją jest także funkcja Eraser, która działa na podobnej do Drama Shot zasadzie. Aparat wykonuje serię zdjęć, a potem daje możliwość wycięcia z tła elementów, które są niepożądane przez użytkownika, na przykład przechodniów, którzy zakłócają wykonanie czystego zdjęcia z ładnym widokiem za fotografowanymi osobami. Podobne filtry niedawno wprowadziła firma Adobe w programie PhotoShop.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć działanie obydwu funkcji.


 

Kolejną ciekawą funkcją jest Story Album, która umożliwia prowadzenie multimedialnego pamiętnika. Treści, takie jak wpisy czy statusy w serwisach społecznościowych, notatki, geolokalizacja, pogoda, a także zdjęcia i wideo mogą być automatycznie zapisywane i układane na linii czasu. W ten sposób możemy z detalami odtworzyć nasze życie, przywołać wspomnienia i przeżyć miłe chwile jeszcze raz. Pamiętnik taki można będzie zamówić w wersji fizycznej, w postaci albumu ze zdjęciami i notatkami z imprez rodzinnych czy wyjazdów wakacyjnych, co może być świetnym prezentem. Umożliwia to współpraca z serwisem Blurb.

Smartfon Samsung Galaxy S4 aparat story album

Źródło: Samsung, technabob, mashable, anandtech, techxcite, cbs, gsminsider (Youtube)

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Super telefonik, ale juz chyba przesadzacie z tymi newsami na jego temat.
  • avatar
   mesjan
   3
   Szkoda że nie ma regulacji długości naświetlania matrycy, przydałoby się do zdjęć nocnych.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Gdzie jest slow motion!
    • avatar
     gukeskl
     -1
     Taki szał na tego samsunga a przecież prawie wszystkie opcje ma xperia Z czy nowy htc. Większość tych opcji to oczywicście aplikacje które będą lub już są dostępne od dawna na innych smartfonach, oczywiście poza tym super wydanym 8 rdzeniowym procesorem który tak naprawdę składa sie z dwóch procesorów 4 rdzeniowych, a zastanówmy sie po co nam taka moc obliczeniowa skoro już nawet na samsungu s II nie widziałem aplikacji która dała mu popalić a przecież ma ona tylko 2 rdzenie.wracając do xperi i htc to mają one (moim zdaniem) dużo ładniejszy design i jeżeli miałbym wybierać to spewnościom wolałbym xperie.
     • avatar
      eryk1310
      -1
      Nowy nexus od LG i tak bedzie lepszy :)
      • avatar
       Szymon331
       -2
       Mnie wystarczyłaby opcja 60FPS dla 720p oraz 120fps powiedzmy dla 480p.

       Niestety widać jeszcze sobie poczekam...
       • avatar
        blade1010
        -4
        Kolejny mega odgrzany kotlet samsunga....