Smartfony

Samsung sprzedał już 10 mln sztuk Galaxy S4 - to absolutny rekord

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Szacuje się, że od chwili debiutu na rynku, co sekundę kupowane są cztery egzemplarze Samsunga Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 sprzedaż 10 milionów egzemplarzy

Samsung przewidywał, że do końca maja sprzedanych zostanie 10 milionów egzemplarzy smartfona Galaxy S4. Koreański producent ani trochę się nie pomylił, a ten rewelacyjny wynik osiągnięty został jeszcze grubo przez ostatnim dniem tego miesiąca.

Już w zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, iż Galaxy S4 został najszybciej sprzedającym się smartfonem w historii. Zawdzięcza to 4 milionom sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 4 dni od premiery. Okazuje się jednak, że w miarę upływu czasu zainteresowanie klientów wcale się nie zmniejsza.

Producent pochwalił się właśnie, że w pierwszym miesiącu sprzedaży Galaxy S4 znalazł 10 milionów nabywców na całym świecie. Szacuje się, że od chwili debiutu na rynku, co sekundę kupowane są cztery egzemplarze tego urządzenia.

"W imieniu firmy Samsung, chciałbym podziękować milionom klientów na całym świecie, którzy wybrali Samsung GALAXY S4. Chciałem zapewnić, że będziemy kontynuować tworzenie innowacyjnych urządzeń, które dzięki swoim rozwiązaniom i funkcjonalnościom będą inspiracją dla wszystkich ludzi." - JK Shin, prezes i przewodniczący IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics

Dla porównania, sprzedaż Galaxy S 3 osiągnęła wielkość 10 milionów sztuk po 50 dniach sprzedaży, podczas gdy Galaxy S 2 potrzebował na to pięciu miesięcy, a pierwszy Galaxy S aż siedmiu

Źródło: Samsung, androidheadlines

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  łał szczypie się żeby kupić telefon za 300zł
  a telefon za 2000zł kupują 4 osoby co sekundę
  cholera, ale jestem biedny xD
 • avatar
  Nie ma czemu sie dziwic, dobry sprzet plus GOOORRAAA kasy na jego promowanie. i efekt jest.
 • avatar
  A ja się pytam gdzie wersja GT-i9500?
 • avatar
  Przyznam szczerze, że sam kiedyś goniłem za nowinkami technologicznymi ale obecnie mnie być może to przerosło, albo wręcz "dorosłem" i znudziło mnie się bycie trendym. Nie wiem w każdym bądź razie posiadam SGSII z którego jestem zadowolony i w zasadzie pozbawiony jest on dla mnie wad. Pomimo zadowolenia postanawiam niedługo wrócić do tradycyjnych komórek. Tęsknię za kilkudniowym podtrzymywaniem baterii nawet kosztem tego, że będzie telefon pozbawiony dobrego aparatu i WiFi. Chcę kupić najprostszy telefon który będzie służył do telefonowania i od czasu do czasu jakiś SMS. Poczynię duży skok wstecz tym posunięciem ale ja chcę po prostu "odpocząć" jakkolwiek by to nie znaczyło.
 • avatar
  10mln z czego 9mln koreańców :D
 • avatar
  Spoko, poczekam na S8 z tym wydawaniem nowych to ścigają się chyba z firefoxem ;) który już tam 21 czy coś :)
 • avatar
  a najlepszy srajfon jak się sprzedawał?
 • avatar
  Bebechy to nie wszystko to tak jakbyś miał ferrari zrobione z tektury
  -6
 • avatar
  I tak trzymać!
 • avatar
  Wspaniały wynik. Jeszcze chwilka i dogonią rekord wszech czasów, Nokię 1110 z 250 mln sprzedanych egzemplarzy.