• benchmark.pl
 • newsy
 • Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 wraca do sklepów w USA - zakaz sprzedaży zniesiony

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 wraca do sklepów w USA - zakaz sprzedaży zniesiony

przeczytasz w 1 min.

Małe zwycięstwo Samsunga

Samsung Galaxy Tab 10.1 tablet zakaz sprzedaży zniesiony

Spory patentowe pomiędzy Apple i Samsungiem to historia długa i bardzo burzliwa. Niestety najczęściej tracą na nich jedynie klienci.

Tak było z pewnością w przypadku wszystkich mieszkańców USA, którzy w ostatnim czasie chcieli zakupić tablet Galaxy Tab 10.1. Od czerwca było to niemożliwe, gdyż właśnie wtedy sąd wydał orzeczenie zakazujące jego sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Powodem takiej decyzji było oczywiście naruszenie patentów Apple. Teraz okazuje się jednak, że urządzenie Koreańczyków wcale ich nie łamie. Takie stanowisko zajął sąd apelacyjny i tym samym zezwolił Samsungowi na sprzedaż Galaxy Tab 10.1. To oczywiście spotkało się z natychmiastowym komentarzem przedstawicieli firmy.

"Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego orzeczenia sądu, które potwierdza słuszność naszego stanowiska, że nie było naruszenia patentów Apple i że zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 nie powinien mieć miejsca. Będziemy w dalszym ciągu podejmować wszelkie stosowne środki, aby zapewnić dostępność naszych innowacyjnych produktów."

Samsung poniósł jednak w związku z Galaxy Tab 10.1 określone straty, które nadrobić będzie mógł już jedynie innymi urządzeniami. Co z tego bowiem, że tablet wraca teraz do sprzedaży, skoro obok niego dostępny będzie już jego następca, który to zapewne cieszył będzie się większym zainteresowaniem.

Takie orzeczenie może stanowić także wstęp do kolejnego pozwu, tym razem Samsung będzie mógł żądać od Apple odszkodowania za straty związane z zakazem sprzedaży Galaxy Tab 10.1. A biorąc pod uwagę, że w toku są jeszcze inne sprawy, możemy być pewni, że sądowe starcia obu gigantów szybko się nie skończą.

Źródło: androidauthority, ausdroid

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  35
  Apple, powolutku, powolutku zaczyna się potykać - to tu, to tam. Nie jestem fanem tej firmy i po ich zaczepkach wszystkich o wszystko (czyt. wojny patentowe) chciałbym zobaczyć jak po tych potknięciach upadają na pysk :E

  Tak dla śmiechu, no co...?
  • avatar
   Konto usunięte
   21
   Kto mieczem wojuje...
   • avatar
    Konto usunięte
    8
    na reszcie spada na tą jabolską firmę zasłużona kara, oby tak dalej
    • avatar
     RexRX
     7
     Apple zaczeło wojnę którą teraz przegrywa.
     • avatar
      tommyt1983
      6
      EISA Awards - oficjalnie SGSIII najlepszym telefonme swiata roku 2012-2013 ... Gdzie ten wasz AJSZIT ktory nie zdonbyl ani jednegomiejsca w kategori MOBILE ! Ale i tak zaraz znajda sie ci co "wiedza lepej" ;) A apple ??? Sral ich pies i niestyty firma traci z dnia na dzien w oczach milionow ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       4
       iPhone to chłam, miałem iPhone 3GS, teraz miałem 4S, i nadal jestem niezadowolony. Od niecałego miesiąca mam HTC One X i jest spora różnica wydajnościowa.
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Dobrze się stało, ale Galaxy Tab 10.1 to już trochę historia motoryzacji. Póki aapl na nasdaq będzie stał jak stoi czyli http://www.nasdaq.com/symbol/aapl
        póty będzie próbował różnych sztuczek prawnych.
        Jak będą spadki wtedy zobaczymy.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Hahahahhaa jak czytam, że dla kogoś iPhone 4S to chłam, przesiadł się na HTC X i mu wszystko śmiga lepiej niż na iOS to aż mi się śmiać chce- pewnie nigdy w ręki niczego z iOS nie miałeś... Pogadamy za rok na tym Twoim HTC One X jak będzie zmulało pałkensa
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          mam tego tableta i czuję się olany przez Samsunga za brak Androida 4 do mojego Galaxy Tab 10.1