Pamięć RAM

Samsung kończy produkcję legendarnych pamięci DDR4 B-die

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowani zakupem modułów opartych na kościach Samsung B-die będą musieli polować na zapasy magazynowe.

Samsung B-die przez wielu entuzjastów uznawane są za najlepsze pamięci dla najnowszych platform Intel i AMD (nie bez przyczyny to właśnie na tych kościach zostało ustanowionych większość rekordów podkręcania DDR4 RAM). Niestety, producent zdecydował o zakończeniu ich produkcji.

W najnowszym katalogu Koreańczyków standardowe kości z serii B-die otrzymały status EOL (End of Life), co oznacza zakończenie produkcji i wycofanie dostaw do kanałów sprzedaży. Samsung pozostawił jedynie specjalne, przemysłowe moduły B-die, które są przystosowane do pracy w szerszym zakresie temperatur.

Samsung - katalog DDR4 B-die

Decyzja producenta przede wszystkim ma wynikać z przestawienia się na wytwarzanie pojemniejszych pamięci A-die i M-die, które pozwolą na tworzenie modułów o pojemności 16 czy nawet 32 GB. Czy będą równie dobre co B-die? Tego nie wiadomo.

ADATA XPG SPECTRIX D80

Zainteresowani zakupem pamięci na kościach Samsung B-die muszą się spieszyć z zakupem i polować na zapasy magazynowe dystrybutorów. Przykładem tutaj mogą być ostatnio testowane przez nas moduły ADATA XPG SPECTRIX D80.

Źródło: Samsung, TechPowerUp

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sceri
  1
  Status EOL nie oznacza wyfocania z kanałów sprzedaży.
  Oznacza brak nowych dostaw.
  • avatar
   Gatts-25
   0
   DDR5 ma na start korzystać z kości o pojemności 16GB dlatego to co DDR4 osiągnie to i tak będzie prawie minimum dla pamięci o numerek wyżej.
   Jeżeli Samsung nazwał je A-Die to już pewne , że będą lepsze od B-Die nawet gdy do tej pory kości o pojemności 16GB takimi nie były jeżeli chodzi o maksymalne przepustowości i niskie czasy opóźnień.
   Już nie długo mainstream będzie używał 64GB RAM i jeszcze dwa sloty będzie miał wolne.Ze względu na opóźnienia i przepustowość w dalszym ciągu ludzie będą używać dwóch slotów no chyba , że AMD zaskoczy i wpuści do mainstream czterokanałowość.
   • avatar
    scoobydoo19911
    0
    To się muszę pospieszyć z drugim zestawem flarex póki jeszcze są