Smartfony

Lista 10 największych producentów smartfonów bez Sony i Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Mogłoby się wydawać, że rynek smartfonów nie jest szczególnie dynamiczny i kilku producentów od lat ma na nim stabilną, silną pozycję. Nic podobnego.

Samsung

Mogłoby się wydawać, że rynek smartfonów nie jest szczególnie dynamiczny i kilku producentów od lat ma na nim stabilną, silną pozycję. Ostatnie miesiące dowodzą, że tego typu myślenie nie jest do końca trafne.

Na Communities Dominate Blogs pojawiło się zestawienie prezentujące 10 producentów, którzy mogą pochwalić się największymi udziałami na rynku smartfonów w pierwszym kwartale tego roku. Zawiera ono 10 pozycji i trzeba przyznać, że jest w pewnym stopniu zaskakujące.

Za niespodziankę uznać należy tu bowiem brak takich firm jak SonyMicrosoft. Wprawdzie pierwsza boryka się ostatnio ze słabszą sprzedażą smartfonów, a dla drugiej nigdy nie były one najważniejsze, ale mało kto przypuszczał, że nie łapią się one do dziesiątki największych producentów tego typu urządzeń.

W dużym stopniu przyczynili się do tego chińscy producenci, którzy cały czas rosną w siłę. To właśnie oni zdominowali zresztą zestawienie, chociaż obecnie nie są jeszcze w stanie zagrozić liderom, którymi cały czas pozostają Apple, a zwłaszcza Samsung. Temu ostatniemu przypadło w analizowanym okresie aż 24,3% rynkowych udziałów. Przez cały kwartał sprzedano niemal 83 miliony smartfonów z logo koreańskiego producenta.

Spzredaż smartfonów Q1 2015
Lenovo obejmuje również smartfony Motorola, sprzedaż w milionach

Źródło: phonearena, Communities Dominate Blogs

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pan Piksel
  7
  61,6 milionów lemingów :O
  • avatar
   Franz
   3
   Widać jak umacnia się Samsung i LG (choć on niewiele) - reszta z dziesiątki traci udziały w rynku na rzecz tych dwóch i tych pozostałych producentów.
   A jak widać mój Sony to teraz niszowy produkt - można się pocieszać, że przez to ekskluzywny.
   • avatar
    R2rr0
    -1
    Bardziej dziwi mnie brak Microsoftu.
    • avatar
     ADR15
     0
     To widze jestem jedna z nielicznych osob posiadajacych smartfona od Sony. ;) Juz wiecej osob ma jakies Vivo albo Alcatela.