Mobile

Samsung rusza z kampanią Peace of Mind

przeczytasz w 1 min.

Akcja ma na celu przypomnienie tego, w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo danych przechowywanych w smartfonach lub tabletach Galaxy.

Samsung kampania Peace of Mind

Firma Samsung staruje z kampanią Peace of Mind, która ma na celu przypomnienie tego, w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo danych przechowywanych w smartfonach lub tabletach Galaxy. W celu realizacji tego zadania promowane będą trzy narzędzia.

Pierwsze z nich to usługa Find my Mobile, która umożliwia użytkownikom lokalizację zagubionego bądź skradzionego urządzenia, pokazując na mapie dokładne miejsce, w którym się znajduje. Dodatkowo można tutaj również odtworzyć trasę pokonaną przez urządzenie na przestrzeni ostatnich dwunastu godzin. Po zlokalizowaniu urządzenia, usługa Find my Mobile pozwala zdalnie przejąć nad nim kontrolę (zablokować je, uruchomić alarm, a nawet wymazać pamięć).

Opcja Backup to z kolei wbudowana funkcja smartfonów i tabletów Galaxy, która zapisuje wiadomości SMS i MMS, listę połączeń czy tapetę na serwerach firmy Samsung. W przypadku utraty urządzenia lub zmiany na nowszy model, dane te można szybko i łatwo na takowy przenieść.

Producent chce przypomnieć też, że użytkownicy najnowszych urządzeń z rodziny Galaxy mają dwuletni dostęp do 50 GB przestrzeni dyskowej w usłudze Dropbox. Dzięki temu zapisać można na niej mnóstwo treści, a następnie przeglądać za pośrednictwem strony Dropbox lub udostępnić znajomym.

Jak odzyskać zgubiony smartfon? Jak na zawsze zabezpieczyć wszystkie dane na tablecie i już nigdy nie narzekać na brak miejsca na zdjęcia i filmy? Na te pytania odpowie wkrótce na ekranach smartfonów i w aplikacjach mobilnych kampania Samsung Peace of Mind.

Więcej informacji znaleźć możecie na stronie kampanii.

Źródło: samsung

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michal0120
  1
  to Find my Mobile fajna sprawa łatwa będzie można znaleźć skradziony telefon
  • avatar
   erystr
   1
   Wszystkie te funkcje są przecież dostępne od dawna... Z FMM korzystam już od dłuższego czasu...
   • avatar
    demensiss
    1
    w aplikacji AVG również są dostępne funkcje zablokowania telefonu na odległość. Nowości nie odkrył samsung
    • avatar
     hideo
     0
     peace of mind? na pclabie piszą o gościu co dostał papiery "uciszające" od Samsunga po awarii Galaxy tyle że gościu się nie uciszył ;)
     • avatar
      Bichits
      0
      "pozwala zdalnie przejąć nad nim kontrolę (zablokować je, uruchomić alarm" przepraszam bardzo, a oni to co? Mogą? Ktoś zrobił aplikację dorównującą możliwościami samych smartfonów, oczywiście, bazując się na danych, które również wykorzystują Koncerny.
      • avatar
       steelek
       0
       To teraz dive nazywa sie Find my mobile? Super.

       Może by pomyśleli o prawdziwym backupie - układ ikon, stan pamieci aplikacji itp. Bo aktualnie to o kant dupy mozna rozbic ten backup.
       • avatar
        Kiciuk
        0
        Super mam to od dawna w lumi !!!!